End of Report

Cochrane Provincial 8

Alberta BMX

BMX EVENT MANAGER, Report Created 05/Sep/2021 14:33:45

FULL RESULTS

Total Entries = 406

Total Riders = 364

Pro Women (4 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Red Deer Bmx AB Molly SIMPSON
Daylight Cycles
1st 3 1st 1st 1st
N2 Calgary Bmx AB Isabella BREGLIANO 2nd 6 2nd 2nd 2nd
AB05 Calgary Bmx AB Jorianna MCALISTER
Revolution Cycling Club
3rd 9 3rd 3rd 3rd
860 CALGARY BMX AB Briony FOKKENS 12 4th 4th 4th

Elite Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Calgary Bmx AB Max GANAKOVSKY (JM)
Maximal Advantage Inc
1st 3 1st 1st 1st
324 Calgary Bmx AB Jacob FUNK 2nd 6 2nd 2nd 2nd
N2 Calgary Bmx AB Dylan TREMEL (JM)
Ryno Power
3rd 9 3rd 3rd 3rd
721 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Kaileb TORRIE (JM)
VELOCITY
4th 12 4th 4th 4th
395 EDMONTON BMX AB Benjamin STREADWICK
Velocity
15 5th 5th 5th

Jr. Devo Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Nico DIAZ
REVOLUTION
1st 4 1st 1st 2nd
N2 CALGARY BMX AB Tristan STOREY
2nd 6 2nd 3rd 1st
AB5 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Nicholas BALDWIN 3rd 7 3rd 2nd 2nd
J EDMONTON BMX AB Ethan HUNTER
VELOCITY
4th 3 1st 1st 1st
N7 Red Deer Bmx AB Tyson WAKALUK
Stout Gloves
5th 13 4th 4th 5th
AB4 EDMONTON BMX AB Marc STREADWICK
Velocity
6th 9 2nd 3rd 4th
5 OKOTOKS BMX AB Evan MCKEAGE 7th 14 REL+2:7 4th 3rd
N3 Calgary Bmx AB Atley CARSON
Revolution Cycling Club & Team Alberta
8th 8 3rd 2nd 3rd
N8 Airdrie Bmx AB Alex FRANCOIS
Ralph's Motorsports
14 5th 5th 4th
06 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Cole DESILETS 14 4th 5th 5th

Jr. Devo Female (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 Stony Plain Bmx Association AB Jalyn HOLINSKI
Quick Response Fire Protection Ltd
1st 3 1st 1st 1st
AB1 Edmonton Bmx AB Lauren DUBBELDAM 2nd 6 2nd 2nd 2nd
N4 CALGARY BMX AB Hailey TREMEL 3rd 9 3rd 3rd 3rd
AB4 Stony Plain Bmx Association AB Taya GORDON 4th 5 2nd 2nd 1st
N5 AIRDRIE BMX AB Liana SUCH 5th 4 1st 1st 2nd
N6 Edmonton Bmx AB Taryn BAILLIE
Tiger Electric Ltd
6th 13 4th 5th 4th
N7 EDMONTON BMX AB Natalia REID
VELOCITY
7th 10 3rd 4th 3rd
L CALGARY BMX AB Aleena ST DENNIS 11 4th 3rd 4th
250 Edmonton Bmx AB Audrey DENNIS 14 5th 4th 5th

Cruiser 10-12 Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Stony Plain Bmx Association AB Payton DUFFY
Alberta DEVO Team & SENDt Bikes
1 4 1st 1st 2nd
N3 Cochrane Bmx AB Haylee LAURELL
TimeFree Inc, Revolution Cycling Club
2 5 2nd 2nd 1st
N5 Cochrane Bmx AB Kaeleigh COOK 3 9 3rd 3rd 3rd
N6 Okotoks Bmx AB Victoria ALBERT - GAUTHIER (9FC) 4 12 4th 4th 4th

Cruiser 40-44 Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 Lethbridge Bmx AB Andrea Erin RICHTER 1 5 1st 1st 3rd
N6 Lethbridge Bmx AB Lisa PETRIK 2 6 2nd 2nd 2nd
N2 Calgary Bmx AB Tasha BEST 3 7 3rd 3rd 1st
344 Okotoks Bmx AB Jessie SMULDERS (35-39FC) 4 13 4th 4th 5th
AB5 Edmonton Bmx AB Laura HOLM 5 14 5th 5th 4th
531 Cochrane Bmx AB Laura SPRUYT 6 18 6th 6th 6th

Cruiser 45+ Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 Lethbridge Bmx AB Deborah WILLIAMS
Factory Clayborn Canada / DWs Delux Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
AB3 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Tarah HOOK 2 6 2nd 2nd 2nd
AB8 Red Deer Bmx AB Katherine BOLL
Only Me
3 9 3rd 3rd 3rd
461 Calgary Bmx AB Ellen KUIPER 4 14 4th 4th CR:6

Cruiser 10-12 Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Calgary Bmx AB Nathan VLAHAKIS
Revolution Cycling Club & Team Alberta Development
1 3 1st 1st 1st
616 COCHRANE BMX AB Dominick GOSSELIN-BERG 2 6 2nd 2nd 2nd
373 EDMONTON BMX AB Jhett HICKEY (9CM) 3 9 3rd 3rd 3rd
N6 Stony Plain Bmx Association AB Carter DUFFY
SENDt Bikes
4 12 4th 4th 4th
3 CALGARY BMX AB Jesse POIRIER 5 15 5th 5th 5th

Cruiser 13-14 Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 Cochrane Bmx AB Jaxson ROSS
Bombshell Canada
1 5 3rd 1st 1st
N2 Calgary Bmx AB Carter BERRY
Holeshot
2 5 1st 2nd 2nd
1 COCHRANE BMX AB Aj LAURELL 3 8 2nd 3rd 3rd
289 Red Deer Bmx AB Evan BOERGER 4 12 4th 4th 4th
8 Airdrie Bmx AB Christopher MEEKS
The GTFO Company
5 15 5th 5th 5th

Cruiser 15-16 Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Edmonton Bmx AB Tate BAILLIE
Tiger Electric Ltd
1 4 1st 2nd 1st
N3 Medicine Hat Bmx AB Landon ANDRES
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
2 5 2nd 1st 2nd
N1 EDMONTON BMX AB Damien STREADWICK (17-29MC)
VELOCITY
3 10 3rd 4th 3rd
AB5 Calgary Bmx AB Easton MCALISTER
Revolution Cycling Club
4 11 4th 3rd 4th

Cruiser 45+ Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 CALGARY BMX AB Calvin KIMMITT 1 6 2nd 3rd 1st
AB 3 Calgary Bmx AB Nicholas BASS
Bass Racing, Bombshell, B Line, Ryno, Kauai Ice
2 6 1st 1st 4th
N1 EDMONTON BMX AB Bradley STREADWICK
VELOCITY
3 7 3rd 2nd 2nd
N2 COCHRANE BMX AB Brian OTTERSON 4 11 4th 4th 3rd
N7 EDMONTON BMX AB Tim RIESS
VELOCITY
5 16 5th 6th 5th
AB6 Edmonton Bmx AB Kevin DENNIS 6 17 6th 5th 6th
7 RED DEER BMX AB Lee KEMP (40-44MC)
Farmtech Racing
7 21 7th 7th 7th

6 Novice Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
788 EDMONTON BMX AB Quinn HICKEY
VELOCITY
1 3 1st 1st 1st
780 Cochrane Bmx AB Ingrid MACLEOD 2 6 2nd 2nd 2nd
047 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Blakely STE CROIX 3 11 3rd 3rd CR:5

7 Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
430 Cochrane Bmx AB Addison SPRUYT 1 4 1st 1st 2nd
437 Edmonton Bmx AB Jamie LANDRY 2 5 2nd 2nd 1st
743 Calgary Bmx AB Berlyn SCHMALZ
Bombshell
3 10 4th 3rd 3rd
946 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Leah STE CROIX 4 11 3rd 4th 4th
107 Airdrie Bmx AB Celeste ARBOUR 5 15 5th 5th 5th

8 Novice Female (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Okotoks Bmx AB Ellie-Mai GEORGE 1 3 1st 1st 1st
233 Stony Plain Bmx Association AB Raya TRECHKA 2 6 2nd 2nd 2nd
N6 EDMONTON BMX AB Breea POTTER 3 9 3rd 3rd 3rd
N4 St Albert Bmx Association AB Hailyn WALSH 4 16 4th 8th 4th
O38 Medicine Hat Bmx AB Harlo VAN DAM
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
5 17 7th 5th 5th
736 Okotoks Bmx AB Grace CURTIS 6 17 5th 6th 6th
2 Okotoks Bmx AB Violet FISCHER 7 17 6th 4th 7th
707 Medicine Hat Bmx AB Sadie ANTONI 8 23 8th 7th 8th

9 Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N6 Calgary Bmx AB Leeta NICHOLSON 1 4 2nd 1st 1st
N7 Cochrane Bmx AB Ellery PICKFORD 2 5 1st 2nd 2nd
8 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Gretchen HOOK 3 9 3rd 3rd 3rd
411 Calgary Bmx AB Ella CLEMENCE 4 12 4th 4th 4th
5 AIRDRIE BMX AB Nora DAVIDSON 5 15 5th 5th 5th

12 Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N6 St Albert Bmx Association AB Aaliyah VAN LEEUWEN
2170466 Alberta Inc.
1 4 1st 1st 2nd
988 CALGARY BMX AB Jelina POHL 2 5 2nd 2nd 1st
5 Edmonton Bmx AB Viola DENNIS 3 9 3rd 3rd 3rd
6 RED DEER BMX AB Alexa SMITH 4 12 4th 4th 4th
230 Stony Plain Bmx Association AB Tori GEHLERT (11NF) 5 15 5th 5th 5th

15 Novice Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
1 Red Deer Bmx AB Sienna FRYKAS (14NF) 1 3 1st 1st 1st
AB6 RED DEER BMX AB Saralynn EGGLETON 2 6 2nd 2nd 2nd
AB7 EDMONTON BMX AB Juli-Anne BRISBIN 3 9 3rd 3rd 3rd
2 Okotoks Bmx AB Charlotte RAY-KOWALCHUK 4 12 DNF:4 4th 4th

5 Novice Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
651 Red Deer Bmx AB Samuel BAUMANN 1 3 1st 1st 1st
744 AIRDRIE BMX AB Nixon MYERS 2 11 3rd 3rd 5th
O68 Cochrane Bmx AB Crosby MACLEAN 3 13 8th 2nd 3rd
214 Airdrie Bmx AB Wyatt BELLOTTO 4 13 5th 4th 4th
987 Calgary Bmx AB James GARDINER 5 14 2nd REL+2:10 2nd
169 Calgary Bmx AB Leo PURDY 6 17 4th 6th 7th
526 Edmonton Bmx AB Reid DUBBELDAM
PARK Cycles
7 18 7th 5th 6th
389 Edmonton Bmx AB Parks SURY 8 21 6th 7th 8th

6 Novice Male (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
261 EDMONTON BMX AB Carter RHODENIZER 1st - 5 1st 2nd 2nd
502 Airdrie Bmx AB Jace GAREAU 2nd - 3 1st 1st 1st
153 Edmonton Bmx AB Tyler PINHEIRO 3rd - 9 2nd 3rd 4th
575 COCHRANE BMX AB Jaxon DOWSETT 4th - 8 4th 3rd 1st
161 Calgary Bmx AB Ryker LOLACHER
Bombshell Racing Canada / Ryno Power Canada
5th - 9 3rd 1st 5th
590 Cochrane Bmx AB Cooper SHEA 6th - 12 DNF:7 2nd 3rd
679 OKOTOKS BMX AB Lucas GILLESPIE 7th - 12 2nd 4th 6th
828 Cochrane Bmx AB Theo GIRARD 8th - 9 3rd 4th 2nd
131 EDMONTON BMX AB Jacob MCINTYRE - 14 6th 5th 3rd
211 CALGARY BMX AB Griffin DAY - 14 4th 6th 4th
762 Airdrie Bmx AB Benjamin RAHER - 15 5th 5th 5th
710 Cochrane Bmx AB Luke OBRIEN - 18 5th 7th 6th
326 RED DEER BMX AB Tanner JEANVEAU - 19 6th 6th 7th

7 Novice Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
772 CALGARY BMX AB Matthew GERBER 1st - 3 1st 1st 1st
739 Calgary Bmx AB Ethan GARDINER 2nd - 3 1st 1st 1st
8 Okotoks Bmx AB Eric BURNS 3rd - 12 4th 4th 4th
256 Airdrie Bmx AB Bodhi STRATH 4th - 6 2nd 2nd 2nd
102 AIRDRIE BMX AB Odin DIAZ 5th - 8 3rd 2nd 3rd
122 Stony Plain Bmx Association AB Jared TRECHKA 6th - 8 3rd 3rd 2nd
24 Edmonton Bmx AB Arik HOLM 7th - 12 4th 5th 3rd
3 CALGARY BMX AB Martin JERONYMO 8th - 9 2nd 3rd 4th
268 OKOTOKS BMX AB Cameron EDWARDS - 14 5th 4th 5th
10 Cochrane Bmx AB Finn ROBERTSON - 15 5th 5th 5th

8 Novice Male (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
824 EDMONTON BMX AB Elijah MCINTYRE 1st - 9 DNF:7 1st 1st
278 Red Deer Bmx AB Carter WELCH 2nd - 6 2nd 2nd 2nd
282 COCHRANE BMX AB Ryder KASSEL 3rd - 11 3rd 5th 3rd
730 Cochrane Bmx AB Isaac SEMENUIK 4th - 4 1st 2nd 1st
14 Calgary Bmx AB Christopher BASS
Bass Racing, Ryno, Kauai Ice, B Line
5th - 6 1st 3rd 2nd
519 Airdrie Bmx AB Scott BOND 6th - 9 2nd 3rd 4th
7 AIRDRIE BMX AB Westley PICKEN 7th - 11 4th 4th 3rd
860 Cochrane Bmx AB Mark MURDOCK 8th - 11 3rd 1st 7th
553 AIRDRIE BMX AB Jack JOHNSTON - 16 5th 7th 4th
103 Medicine Hat Bmx AB Kingston TOKAMP
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
- 17 5th 7th 5th
9 EDMONTON BMX AB Nicolas FARYNA - 17 7th 4th 6th
470 OKOTOKS BMX AB Lincoln STOREY
Revolution
- 18 6th 6th 6th
353 Medicine Hat Bmx AB Barrett PRITCHARD
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
- 18 4th 6th 8th
10 Cochrane Bmx AB Ethan SPACKMAN - 19 6th 8th 5th
209 Calgary Bmx AB Felix BJERKNES - 20 8th 5th 7th

9 Novice Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
O62 Edmonton Bmx AB Noah MILLER
Podium BMX
1st - 6 1st 4th 1st
653 Stony Plain Bmx Association AB Connor SOROCHAN 2nd - 3 1st 1st 1st
6 Stony Plain Bmx Association AB Nicholas GAUTHIER 3rd - 8 3rd 2nd 3rd
174 Okotoks Bmx AB Jackson KRSA 4th - 7 2nd 3rd 2nd
436 Stony Plain Bmx Association AB Cody HUGHES 5th - 8 2nd 2nd 4th
4 Edmonton Bmx AB Connor GINGRICH 6th - 10 5th 3rd 2nd
9 CALGARY BMX AB Riley WARD 7th - 11 4th 4th 3rd
621 Calgary Bmx AB Ikenna EZENWILE 8th - 11 4th 1st 6th
163 Edmonton Bmx AB Elliott MILLER
Podium BMX
- 13 3rd 5th 5th
484 Stony Plain Bmx Association AB Grayson MCLEAN - 15 5th 5th 5th
141 Red Deer Bmx AB Deegan HITCHCOCK - 16 6th 6th 4th
107 Calgary Bmx AB Dylan VAN STARKENBURG - 18 6th 6th 6th

10 Novice Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
62 Cochrane Bmx AB John MURDOCK 1 4 1st 2nd 1st
378 Airdrie Bmx AB Corbin RAVEN 2 7 4th 1st 2nd
7 Calgary Bmx AB Cameron CALDER 3 9 2nd 4th 3rd
371 Red Deer Bmx AB Lincoln VAN NIEUWKERK 4 14 5th 5th 4th
821 Airdrie Bmx AB Adam ARBOUR 5 14 3rd 3rd 8th
540 Okotoks Bmx AB Carson BRODOWAY 6 18 6th 7th 5th
108 Calgary Bmx AB Samson BJERKNES 7 19 7th 6th 6th
054 RED DEER BMX AB Cole JEANVEAU 8 23 8th 8th 7th

11 Novice Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
5 St Albert Bmx Association AB Ryder WALSH 1 6 1st DNF:4 1st
6 Cochrane Bmx AB Riley DAY 2 7 3rd 2nd 2nd
443 CALGARY BMX AB Harlow LACEY 3 9 2nd 1st CR:6
723 Calgary Bmx AB Maroch MCNAMARA 4 10 4th 3rd 3rd

12 Novice Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
10 COCHRANE BMX AB Ryker JOHNSON-HOLST 1 5 2nd 1st 2nd
9 Cochrane Bmx AB Isaiah SPACKMAN 2 7 4th 2nd 1st
8 Okotoks Bmx AB Devin RAY-KOWALCHUK 3 7 1st 3rd 3rd
7 Calgary Bmx AB Hayes COUTURE 4 12 3rd 4th 5th
4 Medicine Hat Bmx AB Parker BELAMY
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
5 14 5th 5th 4th
642 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Marshal WAGNER
2%reality
6 18 6th 6th 6th
13 Cochrane Bmx AB Callum SUTTON 7 21 7th 7th 7th
932 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Elisjha RUTHERFORD 8 24 8th 8th 8th

14 Novice Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 Cochrane Bmx AB Liam SPACKMAN 1 3 1st 1st 1st
514 Cochrane Bmx AB Deakon GERRIE 2 7 3rd 2nd 2nd
791 OKOTOKS BMX AB Lucas THOMPSON 3 8 2nd 3rd 3rd
490 Okotoks Bmx AB Rhys GORDON (13NM) 4 12 4th 4th 4th
395 Stony Plain Bmx Association AB Dale HUGHES 5 17 7th 5th 5th
6 Okotoks Bmx AB Loren FISHER (13NM) 6 19 5th 6th 8th
7 Red Deer Bmx AB Noah BRITTON 7 20 6th 8th 6th
747 Red Deer Bmx AB Tyler NARANG
Hellfire Motorsports
8 22 8th 7th 7th

35 to 39 Novice Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 Calgary Bmx AB Tyler CLEMENCE (30-34XM)
Yess BMX
1 3 1st 1st 1st
429 Okotoks Bmx AB Jesse KRSA 2 6 2nd 2nd 2nd
911 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Rian RUTHERFORD (30-34NM) 3 9 3rd 3rd 3rd

40 to 44 Novice Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
148 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Arthur STE CROIX 1 4 2nd 1st 1st
131 Cochrane Bmx AB Don LOGAN 2 7 3rd 2nd 2nd
596 RED DEER BMX AB Lee KEMP
Farmtech Racing
3 10 4th 3rd 3rd
101 CALGARY BMX AB Mark LACEY 4 11 1st DNF:4 CR:6

45+ Novice Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
629 Independent CAN Allan KAPANEN
SENDt BIKES
1 3 1st 1st 1st
5 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Mike HOOK 2 6 2nd 2nd 2nd
851 Okotoks Bmx AB Gregory FISHER 3 9 3rd 3rd 3rd
10 OKOTOKS BMX AB Steven CHRISTIE 4 12 4th 4th 4th
9 Calgary Bmx AB Jeff SEARS 5 15 5th 5th 5th
043 EDMONTON BMX AB Kenneth BRISBIN 6 19 6th 6th 7th
8 COCHRANE BMX AB Daniel RICHTER 7 21 8th 7th 6th
570 Calgary Bmx AB Jeremy POULSON 8 23 7th 8th 8th

6 Intermediate Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Okotoks Bmx AB Porter HILLIER 1 3 1st 1st 1st
N3 Calgary Bmx AB Finn ROHL
Rock Bay BMX, Troy lee Designs, Bombshell Racing, 54 Blue
2 9 3rd 4th 2nd
N4 Calgary Bmx AB Ashton LEE 3 10 4th 3rd 3rd
N5 AIRDRIE BMX AB Marcus MULLER 4 13 2nd 2nd REL+2:9
465 Red Deer Bmx AB Maddox RILEY (5IM) 5 15 6th 5th 4th
755 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Weston MCLEAN 6 16 5th 6th 5th
663 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Hunter DEYOUNG (5IM) 7 20 7th 7th 6th

7 Intermediate Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Okotoks Bmx AB Harrison LAYTON 1st - 5 3rd 1st 1st
12 Calgary Bmx AB Riley CLEMENCE
Revolution Cycling
2nd - 3 1st 1st 1st
264 Edmonton Bmx AB Isaac MILLER
Podium BMX
3rd - 10 3rd 4th 3rd
021 RED DEER BMX AB Jacob COLBERG 4th - 7 2nd 3rd 2nd
903 MEDICINE HAT BMX AB Cru ADAMS 5th - 8 2nd 2nd 4th
N6 EDMONTON BMX AB Camber SCHLEY 6th - 6 1st 2nd 3rd
N4 Cochrane Bmx AB Nolan CREMERS 7th - 9 4th 3rd 2nd
107 Red Deer Bmx AB Grayson PATTERSON 8th - 13 4th 4th 5th
4 AIRDRIE BMX AB Porter ABRAHAMSON - 14 5th 5th 4th
28 Stony Plain Bmx Association AB Jace GEHLERT - 15 5th 5th 5th

8 Intermediate Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 Okotoks Bmx AB Hudson Antonio BOZAC 1 3 1st 1st 1st
N4 Calgary Bmx AB Levi ROHL
Rock Bay BMX, Bombshell Racing, Troy lee Designs, 54 Blue
2 8 3rd 3rd 2nd
N6 Stony Plain Bmx Association AB Gage CARTER 3 8 2nd 2nd 4th
N7 Cochrane Bmx AB Erik MACAULEY 4 12 5th 4th 3rd
017 CALGARY BMX AB Reef Logan MCBAIN
Mom & Dad
5 15 4th 6th 5th
9 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Parker MITSCHKE 6 18 7th 5th 6th
AB6 Okotoks Bmx AB Jaxton BELLINGHAM 7 20 6th 7th 7th

9 Intermediate Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
235 Cochrane Bmx AB Hank CROWTHER 1st - 4 1st 1st 2nd
13 Calgary Bmx AB Cruz BERRY
Holeshot
2nd - 5 2nd 2nd 1st
AB7 CALGARY BMX AB Jake BUITELAAR 3rd - 4 2nd 1st 1st
O1 Cochrane Bmx AB Colin HILLSON 4th - 10 3rd 4th 3rd
6 EDMONTON BMX AB Jace RICHARDS 5th - 11 3rd 5th 3rd
7 Airdrie Bmx AB Jaxson SPENCER
B&P Cycles
6th - 11 5th 2nd 4th
628 OKOTOKS BMX AB Levi GILLESPIE 7th - 10 DNF:5 3rd 2nd
AB8 Edmonton Bmx AB Seth DUBBELDAM
PARK Cycles
8th - 10 1st 4th 5th
003 OKOTOKS BMX AB Jaxon GILLESPIE/BURKE - 11 4th 3rd 4th
12 Calgary Bmx AB Oliver HATTON-FEARNLEY - 14 4th 5th 5th

10 Intermediate Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
P COCHRANE BMX AB Liam HOSHOWATIUK
Staats BMX HoleShot BMX
1st - 5 1st 2nd 2nd
635 Okotoks Bmx AB Matthew CURTIS 2nd - 6 2nd 1st 3rd
1 Okotoks Bmx AB Jake WEYMAN 3rd - 3 1st 1st 1st
12 Airdrie Bmx AB Jaxson BELLOTTO
B&P Cycle
4th - 9 3rd 2nd 4th
10 Okotoks Bmx AB Owen FISCHER 5th - 9 3rd 4th 2nd
8 Red Deer Bmx AB Taylor SMITH 6th - 12 5th 4th 3rd
9 Airdrie Bmx AB Cruz STRATH 7th - 6 2nd 3rd 1st
15 Red Deer Bmx AB Atreyu KAY - 12 4th 3rd 5th
22 Red Deer Bmx AB Cooper BENOIT - 13 4th 5th 4th

11 Intermediate Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
148 Calgary Bmx AB Reggie NICHOLSON 1st - 10 4th 3rd 3rd
2 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Tyson SIELING 2nd - 3 1st 1st 1st
9 Cochrane Bmx AB Damian ROBERTSON 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
17 Cochrane Bmx AB Marcus SPRUYT 4th - 5 2nd 2nd 1st
6 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Cade WRIGHT 5th - 7 3rd 1st 3rd
7 Calgary Bmx AB Kaden SMITH 6th - 10 3rd 5th 2nd
137 Calgary Bmx AB Atticus HALVORSEN 7th - 13 5th 4th 4th
13 COCHRANE BMX AB Eli ROSS 8th - 9 1st 3rd 5th
18 Edmonton Bmx AB Brody GINGRICH - 14 6th 4th 4th
447 Cochrane Bmx AB Luke ROBERTSON - 14 4th 5th 5th
634 Medicine Hat Bmx AB Reece VAN DAM
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
- 17 5th 6th 6th
011 COCHRANE BMX AB Benton TRAUDT - 18 6th 6th 6th

12 Intermediate Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
8 Cochrane Bmx AB Sidney HOSHOWATIUK
Staats BMX HoleShot BMX
1st - 3 1st 1st 1st
548 Cochrane Bmx AB Cade ROBERTSON 2nd - 4 2nd 1st 1st
627 Cochrane Bmx AB Carter ACETI 3rd - 6 1st 2nd 3rd
12 Okotoks Bmx AB Maddox IWAMOTO 4th - 8 2nd 4th 2nd
25 Okotoks Bmx AB Liam CHRISTIE
B&P Cycle
5th - 12 4th 5th 3rd
18 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Nolan JACOBS 6th - 10 3rd 2nd 5th
23 AIRDRIE BMX AB Jackson KREBS 7th - 11 3rd 3rd 5th
9 Medicine Hat Bmx AB Kaeden BELL 8th - 10 5th 3rd 2nd
03 CALGARY BMX AB Duncan HESKETH - 12 4th 4th 4th
16 Edmonton Bmx AB Cale BAILLIE
Tiger Electric Ltd
- 14 5th 5th 4th

13 Intermediate Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3 CALGARY BMX AB Carter DAY 1st - 4 2nd 1st 1st
O1 Red Deer Bmx AB Hudson WHITE 2nd - 4 1st 1st 2nd
9 Calgary Bmx AB Graeson EBBINGHOFF
Calgary Cycle
3rd - 7 3rd 3rd 1st
8 Cochrane Bmx AB Blade BELL 4th - 6 1st 2nd 3rd
6 Cochrane Bmx AB Bruno FERNANDEZ 5th - 6 2nd 2nd 2nd
289 Red Deer Bmx AB Evan BOERGER 6th - 9 3rd 3rd 3rd
U RED DEER BMX AB Berkley LIDGREN 7th - 12 4th 4th 4th
20 AIRDRIE BMX AB Carter DAVIDSON - 13 5th 4th 4th
03 AIRDRIE BMX AB Christopher MEEKS
The GTFO Company
- 14 4th 5th 5th

14 Intermediate Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 Red Deer Bmx AB Elliott WIGGINS 1 3 1st 1st 1st
653 AIRDRIE BMX AB Joey O'HARA
B&P
2 6 2nd 2nd 2nd
7 Stony Plain Bmx Association AB Colby CAMERON
MAD Racing
3 10 4th 3rd 3rd
123 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Mason WAGNER
2%realty
4 13 3rd 6th 4th
15 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Quin THOMSEN 5 15 6th 4th 5th
10 COCHRANE BMX AB Nathan HILL 6 16 5th 5th 6th
01 CALGARY BMX AB Solomon HESKETH - ## 7th CR:9 DNS

15 Intermediate Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
1 AIRDRIE BMX AB Benet MCKEE
FORM WORKX
1 3 1st 1st 1st
8 Edmonton Bmx AB Cameron CHRISTIAN 2 6 2nd 2nd 2nd
13 Calgary Bmx AB Nate BEST 3 10 3rd 3rd 4th
7 Okotoks Bmx AB Colin FISHER 4 11 4th 4th 3rd
3 Red Deer Bmx AB Jacob VELETI 5 15 5th 5th 5th
712 Medicine Hat Bmx AB Linkin TOKAMP (15NM)
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
6 18 6th 6th 6th
702 Airdrie Bmx AB Ian HAGGARTY 7 21 7th 7th 7th

17-24 Intermediate Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB8 AIRDRIE BMX AB Ryder MCKEE
FORM WORX
1 3 1st 1st 1st
3 EDMONTON BMX AB Damien STREADWICK
VELOCITY
2 6 2nd 2nd 2nd
J MEDICINE HAT BMX AB Connor HAUCK (16IM)
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
3 9 3rd 3rd 3rd
6 RED DEER BMX AB Seth KEMP (16IM) 4 15 6th 5th 4th
368 Airdrie Bmx AB Creston HENDERSON 5 15 4th 6th 5th
472 Okotoks Bmx AB Aidan NYBOE 6 15 5th 4th 6th
1 Airdrie Bmx AB Isaac RANSON (24NM) 7 21 7th 7th 7th

8 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Calgary Bmx AB Alex CARRIERE
Holeshot
1 3 1st 1st 1st
N1 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Charlie DONALDSON (7XF) 2 6 2nd 2nd 2nd
N5 EDMONTON BMX AB Caitlin PINHEIRO 3 9 3rd 3rd 3rd
01 EDMONTON BMX AB Kate DUBBELDAM (7XF)
PARK Cycles
4 12 4th DNF:4 4th

9 Expert Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Kate GERBER 1 3 1st 1st 1st
N3 Okotoks Bmx AB Victoria ALBERT - GAUTHIER 2 6 2nd 2nd 2nd
N4 COCHRANE BMX AB Ryenn FORSBERG 3 9 3rd 3rd 3rd

10 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Calgary Bmx AB Logan LEE
Bombshell Canada
1 3 1st 1st 1st
6 Calgary Bmx AB Phebe BASS
Bombshell, Ryno, B Line, Kauai Ice
2 6 2nd 2nd 2nd
N5 Cochrane Bmx AB Alexis CREMERS
Bombshell Racing Canada, 100%, Ryno Power
3 9 3rd 3rd 3rd
5 Cochrane Bmx AB Anwyn BELL (10NF) 4 12 4th 4th 4th

11 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Cochrane Bmx AB Haylee LAURELL
TimeFree Inc, Revolution Cycling Club
1 3 1st 1st 1st
N3 Cochrane Bmx AB Kaeleigh COOK 2 6 2nd 2nd 2nd
N6 St Albert Bmx Association AB Ariana VAN LEEUWEN
2170466 Alberta Ltd.
3 9 3rd 3rd 3rd
N7 Cochrane Bmx AB Gemma BELL 4 12 4th 4th 4th

12 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Stony Plain Bmx Association AB Payton DUFFY
Alberta DEVO Team & SENDt Bikes
1 4 1st 2nd 1st
N8 Airdrie Bmx AB Téa SUCH
Bombshell Racing Canada
2 6 2nd 1st 3rd
N3 EDMONTON BMX AB Kamryn DOUCETTE
BOMSHELL CANADA
3 9 3rd 4th 2nd
N5 Cochrane Bmx AB Solvay SEMMENS
Bombshell Canada, 100%, Ryno Power
4 11 4th 3rd 4th

13 Expert Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Calgary Bmx AB Kate LEEDS 1 3 1st 1st 1st
1 Red Deer Bmx AB Faith BRITTON 2 8 4th 2nd 2nd
N4 COCHRANE BMX AB Ashtynn FORSBERG 3 8 2nd 3rd 3rd
N5 COCHRANE BMX AB Leah RICHTER (13NF) 4 11 3rd 4th 4th
N6 Okotoks Bmx AB Charlie WEYMAN - ## DNF:5 CR:7 DNS

14 Expert Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 Stony Plain Bmx Association AB Jalyn HOLINSKI
Quick Response Fire Protection Ltd
1 4 2nd 1st 1st
AB1 Edmonton Bmx AB Lauren DUBBELDAM 2 5 1st 2nd 2nd
N5 Airdrie Bmx AB Liana SUCH
Bombshell Racing Canada
3 9 3rd 3rd 3rd
N6 Edmonton Bmx AB Taryn BAILLIE
Tiger Electric Ltd
4 12 4th 4th 4th
250 Edmonton Bmx AB Audrey DENNIS 5 15 5th 5th 5th
L CALGARY BMX AB Aleena ST DENNIS 6 18 6th 6th 6th

15 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Calgary Bmx AB Hailey TREMEL 1 3 1st 1st 1st
AB4 Stony Plain Bmx Association AB Taya GORDON 2 7 3rd 2nd 2nd
N6 Lethbridge Bmx AB Alexia PETRIK 3 8 2nd 3rd 3rd
N7 EDMONTON BMX AB Natalia REID
VELOCITY
4 12 4th 4th 4th

25+ Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 Lethbridge Bmx AB Deborah WILLIAMS
Factory Clayborn Canada / DWs Delux Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
N4 Lethbridge Bmx AB Andrea Erin RICHTER 2 7 2nd 3rd 2nd
N2 Okotoks Bmx AB Autumn COSTALL (17-24NF) 3 8 3rd 2nd 3rd
N3 EDMONTON BMX AB Daley RIESS (17-24NF)
VELOCITY
4 14 4th 4th CR:6

9 Expert Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 EDMONTON BMX AB Jhett HICKEY 1 3 1st 1st 1st
N5 Okotoks Bmx AB Tyler LAYTON 2 6 2nd 2nd 2nd
N8 AIRDRIE BMX AB Colton COOLS 3 9 3rd 3rd 3rd
N4 Cochrane Bmx AB Spencer FAUPEL
B&P Cycle
4 12 4th 4th 4th
L COCHRANE BMX AB Zachary CHUBEY (8XM)
Bombshell Factory Canada
5 15 5th 5th 5th
Y EDMONTON BMX AB Alexander SCHLEY (8XM) 6 18 6th 6th 6th

10 Expert Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Brady MITSCHKE 1 3 1st 1st 1st
N2 Calgary Bmx AB Kayden BERRY
Holeshot
2 6 2nd 2nd 2nd
AB6 Red Deer Bmx AB Denver LIDGREN
Gold Coast
3 13 5th 4th 4th
AB5 Cochrane Bmx AB Aksel MACAULEY 4 14 6th 5th 3rd
N3 Edmonton Bmx AB Lenny LOEFFLER
Podium BMX
5 14 3rd 3rd 8th
N8 Stony Plain Bmx Association AB Carter DUFFY
SENDt Bikes
6 16 4th 6th 6th
AB7 EDMONTON BMX AB Dainan JEWELL 7 19 7th 7th 5th
5 CALGARY BMX AB Jesse POIRIER 8 23 8th 8th 7th

11 Expert Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 COCHRANE BMX AB Dominick GOSSELIN-BERG 1 3 1st 1st 1st
N3 CALGARY BMX AB Dane ST DENNIS 2 7 2nd 2nd 3rd
AB1 Red Deer Bmx AB Cameron FRYKAS
Team Alberta - Devo
3 9 3rd 4th 2nd
312 Calgary Bmx AB Gage CARSON
Revolution Cycling Club & Team Alberta Devo
4 13 4th 5th 4th
6 Edmonton Bmx AB Toby DUBBELDAM 5 13 5th 3rd 5th
9 Edmonton Bmx AB Blake POTTER 6 19 6th 7th 6th
AB7 Red Deer Bmx AB Tiler EDGAR 7 20 7th 6th 7th

12 Expert Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Calgary Bmx AB Nathan VLAHAKIS
Revolution Cycling Club & Team Alberta Development
1st - 3 1st 1st 1st
3 Red Deer Bmx AB Kye SAMUELSON
Bombshell Racing Canada
2nd - 4 2nd 1st 1st
AB4 Red Deer Bmx AB Ryland GOULDING
Red Deer BMX
3rd - 8 3rd 2nd 3rd
N7 EDMONTON BMX AB Marshall ERICKSON 4th - 6 2nd 2nd 2nd
15 Lethbridge Bmx AB Taivan GORDON
Factory Clayborn Canada
5th - 13 5th 4th 4th
2 Okotoks Bmx AB Dylan THOMAS 6th - 12 4th 3rd 5th
11 Red Deer Bmx AB Tresten EDGAR 7th - 11 3rd 5th 3rd
AB7 OKOTOKS BMX AB Luc BURNS REL+2 - 6 1st 3rd 2nd
9 Lethbridge Bmx AB Aiden MABIE - 14 4th 5th 5th
AB6 EDMONTON BMX AB Liam HUNTER
VELOCITY
- 15 REL+2:7 4th 4th

13 Expert Male (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Cochrane Bmx AB Jaxson ROSS
Bombshell Canada
1st - 3 1st 1st 1st
AB5 Calgary Bmx AB Maxwell LEE
Bombshell Canada
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
AB4 Calgary Bmx AB Carter BERRY
Holeshot
3rd - 5 3rd 1st 1st
N8 EDMONTON BMX AB Brody RICHARDS 4th - 11 4th 3rd 4th
O1 Calgary Bmx AB Jack PURDY 5th - 8 2nd 3rd 3rd
15 Cochrane Bmx AB Lincoln GIGGS 6th - 11 3rd 4th 4th
AB7 COCHRANE BMX AB Aj LAURELL
TimeFree Inc, Revolution Cycling Club
7th - 11 4th 2nd 5th
16 Medicine Hat Bmx AB Nixon BOKSTEYN
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
8th - 9 1st 6th 2nd
XX CALGARY BMX AB Finnian MCNAMARA - 13 5th 5th 3rd
7 EDMONTON BMX AB Drew OTTENBREIT - 15 6th 4th 5th
17 RED DEER BMX AB Spencer EGGLETON - 17 6th 5th 6th
12 Cochrane Bmx AB Joshua HAGEL - 18 5th 6th 7th
474 ST ALBERT BMX ASSOCIATION AB Jack HOOK - ## CR:9 DNS DNS

14 Expert Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Nico DIAZ
REVOLUTION
1st - 3 1st 1st 1st
N7 Stony Plain Bmx Association AB Jack COOMBS 2nd - 5 2nd 2nd 1st
AB8 Okotoks Bmx AB William POWLAN
B&P
3rd - 4 1st 1st 2nd
02 EDMONTON BMX AB Jairen DOUCETTE
BOMBSHELL CAN
4th - 7 3rd 2nd 2nd
AB4 Edmonton Bmx AB Evan KAPANEN
SENDt BIKES
5th - 9 2nd 3rd 4th
450 RED DEER BMX AB Matthew MCLEAN
atlas
6th - 10 4th 3rd 3rd
O6 Stony Plain Bmx Association AB Cole DESILETS 7th - 11 3rd 4th 4th
AB5 Edmonton Bmx AB Mark LUDLOW - 12 5th 4th 3rd
13 LETHBRIDGE BMX AB Owen MABIE - 14 4th 5th 5th

15 Expert Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
J EDMONTON BMX AB Ethan HUNTER
VELOCITY
1 3 1st 1st 1st
N5 STONY PLAIN BMX ASSOCIATION AB Nicholas BALDWIN 2 7 2nd 3rd 2nd
AB4 EDMONTON BMX AB Marc STREADWICK
Velocity
3 9 3rd 2nd 4th
AB6 Cochrane Bmx AB Isaiah DAVIS 4 11 4th 4th 3rd
12 Calgary Bmx AB Easton MCALISTER
Revolution Cycling Club
5 16 5th 5th 6th
5 Okotoks Bmx AB Evan MCKEAGE 6 20 6th REL+2:9 5th
N6 CALGARY BMX AB Samantha BEST (16XF) 7 20 7th 6th 7th

16 Expert Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Calgary Bmx AB Atley CARSON
Revolution Cycling Club & Team Alberta
1 4 1st 1st 2nd
N2 CALGARY BMX AB Tristan STOREY
2 5 2nd 2nd 1st
N8 Airdrie Bmx AB Alex FRANCOIS
Ralph’s Motorsports
3 9 3rd 3rd 3rd
AB4 Stony Plain Bmx Association AB Drey HOLINSKI
Quick Response Fire Protection Ltd
4 12 4th 4th 4th
N7 Red Deer Bmx AB Tyson WAKALUK
Stout Gloves
5 16 5th 6th 5th
AB6 Edmonton Bmx AB Tate BAILLIE
Tiger Electric Ltd
6 18 7th 5th 6th
AB5 Medicine Hat Bmx AB Landon ANDRES
KEN HAUCK TOWING, SUN CITY DENTAL, GABEL TRUCKING, GLOBAL FUSIONS, EXCEL THERAPY
7 20 6th 7th 7th

17-24 Expert Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N7 Lethbridge Bmx AB Kylar VAN EE
Factory Clayborn Canada
1 3 1st 1st 1st
N8 AIRDRIE BMX AB Kaileb DOWSON 2 7 2nd 3rd 2nd
788 Calgary Bmx AB Corbin RUTHVEN 3 8 3rd 2nd 3rd
978 Edmonton Bmx AB Owen DUBBELDAM 4 12 4th 4th 4th

40-44 Expert Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB6 Cochrane Bmx AB Tyler SEMMENS 1 3 1st 1st 1st
O1 Cochrane Bmx AB Darcy DAVIS 2 6 2nd 2nd 2nd
2 Okotoks Bmx AB Andrew FISCHER 3 9 3rd 3rd 3rd
X AIRDRIE BMX AB Michael COLBY 4 12 4th 4th 4th

45+ Expert Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 COCHRANE BMX AB Brian OTTERSON 1 5 2nd 2nd 1st
3 EDMONTON BMX AB Bradley STREADWICK
VELOCITY
2 5 1st 1st 3rd
565 Cochrane Bmx AB Ari LAURELL
TimeFree Inc
3 8 3rd 3rd 2nd
01 OKOTOKS BMX AB Darryl KOWALCHUK 4 12 4th 4th 4th

Top of Report