End of Report

Airdrie Provincial #6 - August 6, 2017

Alberta BMX

BMX EVENT MANAGER, Report Created 06/Aug/2017 17:27:22

FULL RESULTS

Total Entries = 455

Total Riders = 417

Pro Women (6 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
49 Club Unknown ? Daina TUCHSCHERER
Pure Bicycles SIDI Eleven
1st - 3 1st 1st 1st
83 Club Unknown ? Avriana HEBERT
Factory YESS
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
19 LETHBRIDGE BMX AB Chelsea KINGSTON
Dirty Deeds
3rd - 9 3rd 3rd 3rd
911 INDEPENDENT CAN Sabrina MILLMAN 4th - 12 4th 4th 4th
N4 Okotoks Bmx AB Mckayla ROCHELEAU
Crew Racing Okotoks Source for Sports
5th - 16 5th 5th 6th
N04 Lethbridge Bmx AB Kendra ENNS
Bert and Macs
- 17 6th 6th 5th

Junior Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N7 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Gear House
1 3 1st 1st 1st
N04 Airdrie Bmx AB Zachary CROFT
B&P Cycle, Yess
2 6 2nd 2nd 2nd
712 Club Unknown ? Jesse KALBFLEISH
Alpha factory
3 9 3rd 3rd 3rd

Elite Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
113 RED DEER BMX AB Tanner VANDENHOVEN
Daylight Cycle
1 3 1st 1st 1st
780 EDMONTON BMX AB Mitch WARKEN
Podium Athletics
2 6 2nd 2nd 2nd
008 LETHBRIDGE BMX AB Kylar VAN EE
Bert and Macs
3 9 3rd 3rd 3rd

6 Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
854 RED DEER BMX AB Harriet RUSH (5NF) 1 4 1st 2nd 1st
O53 Airdrie Bmx AB Coral BURT (5NF)
Bombshell Parts Avent Cycle
2 5 2nd 1st 2nd
AB2 Calgary Bmx AB Maci DUECK 3 9 3rd 3rd 3rd
973 Club Unknown ? Anwyn BELL 4 13 4th DNF:5 4th
21 LETHBRIDGE BMX AB Madysen BATES
Country Landscaping
5 14 5th 4th 5th

7 Expert Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Edmonton Bmx AB Quinn REILING
Crupi Green Team
1 3 1st 1st 1st
N4 Club Unknown ? Haylee LAURELL
TimeFree Inc
2 6 2nd 2nd 2nd
AB3 AIRDRIE BMX AB Frankie WIEST 3 9 3rd 3rd 3rd

8 Novice Female (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
034 Club Unknown ? Zoe WITWICKI 1st - 4 2nd 1st 1st
4 Calgary Bmx AB Peytyn FRANK 2nd - 3 1st 1st 1st
620 Cochrane Bmx AB Willow KERR-SMITH 3rd - 5 1st 2nd 2nd
011 CALGARY BMX AB Stella CHIRZYNSKI 4th - 6 2nd 2nd 2nd
AB7 AIRDRIE BMX AB Georgia DUKOVAC 5th - 10 3rd 3rd 4th
574 Cochrane Bmx AB Gemma BELL (7NF) 6th - 10 3rd 4th 3rd
116 MEDICINE HAT BMX AB Angela SEHN
Sane Cycle
7th - 10 4th 3rd 3rd
988 CALGARY BMX AB Jelina POHL - 13 4th 5th 4th
9 LETHBRIDGE BMX AB Kendal BATES
Country Landscaping
- 14 5th 4th 5th

9 Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
527 Calgary Bmx AB Kate LEEDS 1 3 1st 1st 1st
N3 Club Unknown ? Nikki VUCUREVICH
6D Helmets
2 7 2nd 2nd 3rd
AB2 Medicine Hat Bmx AB Victoria SEHN
Sane Cycle
3 8 3rd 3rd 2nd
759 Cochrane Bmx AB Leah RICHTER
Cafe Roubaix Bicycle Studio in Cochrane Pronounced "RooBay"
4 12 4th 4th 4th
441 AIRDRIE BMX AB Jourdyn WALLS 5 15 5th 5th 5th

9 Expert Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2X RED DEER BMX AB Amelia RUSH (8XF) 1 3 1st 1st 1st
N1 RED DEER BMX AB Nia FEE (8XF) 2 7 3rd 2nd 2nd
N2 COCHRANE BMX AB Ashtynn FORSBERG 3 8 2nd 3rd 3rd

10 Novice Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
062 CALGARY BMX AB Quinn HARVEY 1 5 3rd 1st 1st
345 Calgary Bmx AB Trinity ROWSELL 2 6 1st 2nd 3rd
AB6 Edmonton Bmx AB Penelope WIWCHAR 3 7 2nd 3rd 2nd

10 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Giuliana BREGLIANO 1 4 2nd 1st 1st
N5 Okotoks Bmx AB Madilyn JUNEAU 2 5 1st 2nd 2nd
N3 Edmonton Bmx AB Taryn BAILLIE
Tiger Electric Ltd
3 10 3rd DNF:4 3rd
N6 Calgary Bmx AB Jada DUECK 4 11 4th 3rd 4th

11 Expert Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Hailey TREMEL
Crupi Team Green
1 3 1st 1st 1st
N3 RED DEER BMX AB Olivia RUSH 2 6 2nd 2nd 2nd
N8 Red Deer Bmx AB Macie HOLTZ 3 12 5th 4th 3rd
N4 Airdrie Bmx AB Sydney SMITH
Kid Dynamite
4 12 3rd 3rd 6th
AB8 Lethbridge Bmx AB Alexia PETRIK 5 14 4th 5th 5th
N6 Club Unknown ? Aurora ROCHELEAU
Crew Racing
6 16 6th 6th 4th

12 Novice Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
5 Airdrie Bmx AB Jada WALLS 1 3 1st 1st 1st
239 CALGARY BMX AB Devin POINTEN
Calgary Race Team
2 7 3rd 2nd 2nd
158 Calgary Bmx AB Samantha BEST 3 11 5th 3rd 3rd
300 RED DEER BMX AB Koda REELEDER 4 14 6th 4th 4th
SK1 Club Unknown ? Maci ROSMAN (11NF) 5 14 4th 5th 5th
8 OKOTOKS BMX AB Rylan EVANS 6 16 2nd DNF:6 CR:8

12 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Airdrie Bmx AB Abygale REEVE
Yess BMX Alberta Devo Team
1 3 1st 1st 1st
N4 Club Unknown ? Mila VUCUREVICH
6D Helmets
2 7 2nd 2nd 3rd
N7 Club Unknown ? Hallie GAUTHIER
GHP/SANE Cycle
3 8 3rd 3rd 2nd
4 LETHBRIDGE BMX AB Alysha KITT - ## 4th CR:6 DNS

13 Expert Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Edmonton Bmx AB Delaney JONES
Crupi Green Team Canada
1 3 1st 1st 1st
N8 EDMONTON BMX AB Mallory OGILVIE
Velocity
2 8 2nd 3rd 3rd
N4 CALGARY BMX AB Isabella BREGLIANO 3 9 3rd 4th 2nd
AB7 Lethbridge Bmx AB Brenna DURLING 4 10 4th 2nd 4th
7 OKOTOKS BMX AB Jorianna MCALISTER
S.A.V.E
5 15 5th 5th 5th
AB8 EDMONTON BMX AB Rachel BELL
Velocity
6 18 6th 6th 6th

14 Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 RED DEER BMX AB Alexia CALLAN 1 3 1st 1st 1st
3 Calgary Bmx AB Keanna DUECK 2 6 2nd 2nd 2nd
8 OKOTOKS BMX AB Kennedy EVANS 3 9 3rd 3rd 3rd
315 Club Unknown ? Eden ROSMAN 4 12 4th 4th 4th
949 EDMONTON BMX AB Samantha HALLGREN 5 15 5th 5th 5th

14 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Red Deer Bmx AB Lindsay HALL 1 4 1st 2nd 1st
N7 Airdrie Bmx AB Emily HENDERSON
United Cycle
2 5 2nd 1st 2nd
N4X COCHRANE BMX AB Katie SCOTT
Bike Bros
3 10 4th 3rd 3rd
N2 Airdrie Bmx AB Alexandra REEVE
Team United Cycle
4 11 3rd 4th 4th

15 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Red Deer Bmx AB Molly SIMPSON
Daylight Cycles
1 3 1st 1st 1st
N7 EDMONTON BMX AB Madelin OGILVIE
Velocity
2 6 2nd 2nd 2nd
N5 Edmonton Bmx AB Emma WORKUN
ATOMIC IMPROV PODIUM ATHLETICS VOLVO EDMONTON
3 9 3rd 3rd 3rd
AB5 Club Unknown ? Willow POINTEN (15NF)
Calgary Race Team
4 12 4th 4th 4th

17 & Over Novice Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N6 MEDICINE HAT BMX AB Samantha ANDRES
Gravity/Erb Const./Prairie Fork/MD Dis
1 3 1st 1st 1st
AB7 Lethbridge Bmx AB Lisa PETRIK 2 6 2nd 2nd 2nd
N8 Medicine Hat Bmx AB Amber HARNETT
Team Kid Dynamite Alberta
3 9 3rd 3rd 3rd
AB6 Lethbridge Bmx AB Tasha ENNS 4 13 4th 4th 5th
669 Club Unknown ? Angelique BERUBE 5 14 5th 5th 4th

17 & Over Expert Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Lethbridge Bmx AB Deborah WILLIAMS
GHP Canada / DWs Delux Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
N6 EDMONTON BMX AB Tegan PASITNEY (16XF)
Supercamp
2 6 2nd 2nd 2nd
N7 MEDICINE HAT BMX AB Geneva SLEZINSKY (16XF) 3 9 3rd 3rd 3rd
423 Medicine Hat Bmx AB Jessalyn PHILLIPS 4 12 4th 4th 4th
SK1 Club Unknown ? Lori SMITH
Bike Doctor
5 15 5th 5th 5th

5 Novice Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
129 Club Unknown ? Benjamin CAMPBELL 1 3 1st 1st 1st
479 Airdrie Bmx AB Colton COOLS 2 6 2nd 2nd 2nd
413 AIRDRIE BMX AB Wesley WIEST 3 9 3rd 3rd 3rd
751 EDMONTON BMX AB Jace RICHARDS 4 14 4th 4th 6th
643 ST. ALBERT BMX AB Hudson HAASE 5 15 5th 6th 4th
770 Calgary Bmx AB Lincoln SCOTT 6 16 6th 5th 5th

6 Novice Male (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
446 Edmonton Bmx AB Dainan JEWELL 1st 2nd - 7 3rd 1st 3rd
262 Calgary Bmx AB Colton PINEAU 2nd 1st - 4 1st 1st 2nd
557 Calgary Bmx AB Reave CARRIERE 3rd 1st - 4 1st 2nd 1st
4 OKOTOKS BMX AB Jackson WILLCOTT 4th 3rd - 9 2nd 2nd 5th
734 STONY PLAIN BMX AB Brady MITSCHKE 5th 2nd - 4 1st 2nd 1st
171 Airdrie Bmx AB Rylan MAURICE 6th 3rd - 10 3rd 3rd 4th
5 Calgary Bmx AB Isaiah ROWSELL 7th 4th - 12 2nd 4th 6th
175 Stony Plain Bmx AB Magnus WOODS 8th 4th - 11 3rd 4th 4th
114X OKOTOKS BMX AB Kale HAMILTON 5th - 8 4th 3rd 1st
321 Okotoks Bmx AB Jaxson CLEROUX 5th - 10 4th 3rd 3rd
3 RED DEER BMX AB George Kian FEE 6th - 11 5th 4th 2nd
674 RED DEER BMX AB Maddox HAMILTON DNS - 5# 2nd 1st 2nd
840 Airdrie Bmx AB Carter OCCHIALINI - - 14 5th 6th 3rd
114 Cochrane Bmx AB Madden MURRAY - - 14 4th 5th 5th
680 Edmonton Bmx AB Carson ROCQUE - - 15 6th 5th 4th
6 Medicine Hat Bmx AB Sully WILCOX - - 16 5th 6th 5th
626 CALGARY BMX AB William MEYNIN - - 17 6th 5th 6th
223 LETHBRIDGE BMX AB Samuel HODGSON - - 18 6th 6th 6th

6 Intermediate Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 AIRDRIE BMX AB Marcell BLONDEAU
Kid Dynamite
1 6 1st 1st 4th
AB2 Red Deer Bmx AB Justin MCLEAN 2 7 2nd 4th 1st
AB8 Calgary Bmx AB Jesse POIRIER
Bombshell Parts Avent Cycle
3 8 3rd 3rd 2nd
763 MEDICINE HAT BMX AB Liam GIESBRECHT
Gravity Sports, ERB Construction, Prairie Fork
4 9 4th 2nd 3rd
822 COCHRANE BMX AB Davis CARRIER
Willys Wrenching
5 17 5th 5th CR:7

7 Novice Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
743 Red Deer Bmx AB Tiler EDGAR 1st - 5 2nd 2nd 1st
593 Medicine Hat Bmx AB Kaden SMITH 2nd - 5 2nd 1st 2nd
858 Okotoks Bmx AB Gabriel FLEETCROFT 3rd - 10 3rd 3rd 4th
409 ST. ALBERT BMX AB Ryder WALSH 4th - 12 5th 3rd 4th
951 COCHRANE BMX AB Liam GRAHAM 5th - 8 1st 4th 3rd
234 EDMONTON BMX AB Parker NELSON 6th - 12 4th 5th 3rd
196 Airdrie BMX Cullen WEIR 7th - 7 3rd 2nd 2nd
6 Calgary Bmx AB Charlie VANDERVEEN 8th - 3 1st 1st 1st
739 Airdrie Bmx AB Nolan COLBY - 15 6th 4th 5th
583 COCHRANE BMX AB Eli ROSS - 15 4th 5th 6th
11 CALGARY BMX AB Dryden FRASER - 16 5th 6th 5th

7 Intermediate Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
6 EDMONTON BMX AB Blake POTTER
Supercamp
1 4 1st 1st 2nd
7 COCHRANE BMX AB Dreven HAMEL
Canadian Commercial Cleaning
2 6 2nd 3rd 1st
8 Medicine Hat Bmx AB Dylan HARNETT
Team Kid Dynamite Alberta
3 9 4th 2nd 3rd
536 Okotoks Bmx AB Blaze CROWE 4 11 3rd 4th 4th
5 Edmonton Bmx AB Ryder SCHMIDT 5 15 5th 5th 5th

7 Expert Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Airdrie Bmx AB Gage CARSON
Kid Dynamite Alberta
1 4 1st 1st 2nd
N6 Lethbridge Bmx AB Liam KITT
IMPACT NUTRITION
2 9 5th 3rd 1st
N2 Airdrie Bmx AB Xaiden BURT (6XM)
Bombshell Parts Avent Cycle
3 9 2nd 4th 3rd
011 CALGARY BMX AB Graysen MOTTERSHEAD 4 10 4th 2nd 4th
N7 Red Deer Bmx AB Cameron FRYKAS 5 14 3rd 5th 6th
AB6 Club Unknown ? Easton FOWLER 6 17 6th 6th 5th

8 Novice Male (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
642 Red Deer Bmx AB Tresten EDGAR 1st - 3 1st 1st 1st
218 MEDICINE HAT BMX AB Chase SMYTH 2nd - 12 6th 4th 2nd
158 AIRDRIE BMX AB Jackson KREBS 3rd - 5 3rd 1st 1st
665 Okotoks Bmx AB Dylan THOMAS
Crew Racing Solutions
4th - 8 2nd 2nd 4th
O54 Medicine Hat Bmx AB Kaeden BELL
Gravity/Erb Const/Prairie Fork
5th - 10 4th 3rd 3rd
9 Edmonton Bmx AB Cale BAILLIE
Tiger Electric Ltd
6th - 11 5th 4th 2nd
573 RED DEER BMX AB Hudson HAMILTON 7th - 6 1st 2nd 3rd
982 Cochrane Bmx AB Ramsey SCHIMPF 8th - 10 2nd 3rd 5th
646 Okotoks Bmx AB Owen DUFFY - 14 3rd 6th 5th
11 Medicine Hat Bmx AB Riley MCKINLEY - 16 7th 5th 4th
467 Club Unknown ? Caleb BERUBE - 17 4th 7th 6th
922 COCHRANE BMX AB Nathan ST-PIERRE - 18 6th 5th 7th
O66 Medicine Hat Bmx AB Huxlee HIEBERT - 19 7th 6th 6th
10 Stony Plain Bmx AB Marshal WAGNER
2% Realty Deanne Miketon
- 19 5th 7th 7th

8 Intermediate Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB7 AIRDRIE BMX AB Marcus Milan ADAMCHUK
B&P
1st - 5 1st 1st 3rd
959 Calgary Bmx AB Brodie PINEAU 2nd - 4 2nd 1st 1st
9 Okotoks Bmx AB Ewan THOMSON
Crew Racing Solutions
3rd - 11 4th 5th 2nd
1 Edmonton Bmx AB Marshall ERICKSON 4th - 8 1st 2nd 5th
7 Edmonton Bmx AB Jaxon CAROLAN
Alberta Extinguisher
5th - 10 6th 3rd 1st
12 Lethbridge Bmx AB Aiden MABIE 6th - 12 3rd 4th 5th
04 OKOTOKS BMX AB Luc BURNS 7th - 9 3rd 3rd 3rd
225 Okotoks Bmx AB Thomas SEIBERT 8th - 10 4th 4th 2nd
11 Airdrie Bmx AB Ryder COLBY - 13 5th 2nd 6th
06 LETHBRIDGE BMX AB Nicholas CHERNEZKY - 14 2nd 6th 6th
13 Calgary Bmx AB Christian ROWSELL - 15 6th 5th 4th
6 Edmonton Bmx AB Xander HURTEAU - 15 5th 6th 4th

8 Expert Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 COCHRANE BMX AB Nathan Joshua VLAHAKIS 1 3 1st 1st 1st
AB4 AIRDRIE BMX AB Gavin WILSON 2 8 4th 2nd 2nd
N6 RED DEER BMX AB Kanein BAUMUNG 3 9 2nd 4th 3rd
N8 RED DEER BMX AB Ryland GOULDING 4 10 3rd 3rd 4th
5 Airdrie Bmx AB Grady POTTER 5 15 5th 5th 5th

9 Novice Male (17 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
471 CALGARY BMX AB Tyler ANDERSON 1st 1st - 3 1st 1st 1st
860 Cochrane Bmx AB Lincoln GIGGS 2nd 1st - 3 1st 1st 1st
788 Airdrie Bmx AB Nicolas STEPIEN 3rd 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
563 Cochrane Bmx AB Ayron DAVIS 4th 2nd - 3 1st 1st 1st
650 COCHRANE BMX AB Griffin PARKINSON
GT Play Projects
5th 3rd - 8 2nd 4th 2nd
153 AIRDRIE BMX AB Graeson EBBINGHOFF 6th 4th - 10 4th 3rd 3rd
201 STONY PLAIN BMX AB Easton SHEARER 7th 4th - 10 3rd 5th 2nd
575X CALGARY BMX AB Jack PURDY 8th 2nd - 7 2nd 2nd 3rd
921 OKOTOKS BMX AB Nathan BARCLAY 5th - 12 4th 4th 4th
013 OKOTOKS BMX AB Finn HAMILTON 5th - 12 4th 3rd 5th
9 Airdrie Bmx AB Lucas ENGLOT 6th - 12 3rd 4th 5th
123 Medicine Hat Bmx AB Easton GAUTHIER 6th - 13 5th 5th 3rd
575 Airdrie Bmx AB Christopher MEEKS - - 13 6th 3rd 4th
473 Cochrane Bmx AB Blade BELL - - 13 3rd 6th 4th
226 Medicine Hat Bmx AB Greg ORAM - - 13 5th 2nd 6th
12 Medicine Hat Bmx AB Fynn WILCOX - - 16 5th 6th 5th
11 RED DEER BMX AB Kaiden HAMMETT - - 17 6th 5th 6th

9 Intermediate Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB6 ST. ALBERT BMX AB Cameron KUZMA 1st - 5 2nd 2nd 1st
02 AIRDRIE BMX AB Brayson KLEIN
B&P
2nd - 3 1st 1st 1st
3 COCHRANE BMX AB Caleb CAREY 3rd - 7 2nd 3rd 2nd
474 STONY PLAIN BMX AB Jack HOOK 4th - 8 3rd 2nd 3rd
1 Airdrie Bmx AB Hunter COLBY 5th - 6 1st 1st 4th
10 RED DEER BMX AB Spencer EGGLETON 6th - 11 5th 3rd 3rd
AB8 Cochrane Bmx AB Joshua HAGEL 7th - 12 6th 4th 2nd
4 Club Unknown ? Cohen CHRISTENSEN 8th - 13 4th 4th 5th
289 Red Deer Bmx AB Evan BOERGER - 14 4th 5th 5th
03 AIRDRIE BMX AB Gabriel BLONDEAU
Kid Dynamite
- 14 3rd 5th 6th
6 Lethbridge Bmx AB Maksym CHERNEZKY - 16 6th 6th 4th
12 Lethbridge Bmx AB Brayden FEDOROWICH - 17 5th 6th 6th

9 Expert Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Club Unknown ? Aj LAURELL
TimeFree Inc
1 3 1st 1st 1st
429 Cochrane Bmx AB Mason PIKE 2 6 2nd 2nd 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Brody RICHARDS 3 9 3rd 3rd 3rd
N7 COCHRANE BMX AB Jaxson ROSS 4 12 4th 4th 4th

10 Novice Male (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
688 CALGARY BMX AB Jaden POHL 1st - 8 1st 6th 1st
426 Calgary Bmx AB Eric LEEDS 2nd - 9 2nd 4th 3rd
17 Medicine Hat Bmx AB Dylan MCKINLEY 3rd - 8 2nd 3rd 3rd
9 Club Unknown ? Caden MORRISON 4th - 11 5th 1st 5th
789 Cochrane Bmx AB Nathan HILL 5th - 7 4th 2nd 1st
12 MEDICINE HAT BMX AB Riley BANNICK
Erb Con/Gravity/Prairie Fork
6th - 13 8th 3rd 2nd
965 Medicine Hat Bmx AB Jagger HIEBERT 7th - 4 1st 1st 2nd
228 AIRDRIE BMX AB Quinton LAYCOCK 8th - 9 3rd 2nd 4th
11 Cochrane Bmx AB Ronin RATTAI - 13 3rd 4th 6th
327 COCHRANE BMX AB Hudson BASSENDOWSKI - 14 5th 5th 4th
795 Medicine Hat Bmx AB Cory SMITH - 17 6th 6th 5th
18 LETHBRIDGE BMX AB Jayce HODGSON - 17 4th 5th 8th
343 Okotoks Bmx AB Liam DUFFY - 20 7th 7th 6th
15 Stony Plain Bmx AB Mason WAGNER
2% Realty Deanne Miketon
- 20 6th 7th 7th
16 Medicine Hat Bmx AB Phillip GRONDIN - 22 7th 8th 7th

10 Intermediate Male (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
12 OKOTOKS BMX AB Cole WILLCOTT
Crew Racing Solutions
1st 1st - 5 1st 2nd 2nd
23 Cochrane Bmx AB Jackson KEITH 2nd 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
5 Medicine Hat Bmx AB Jackson HARNETT
Team Kid Dynamite Alberta
3rd 1st - 5 3rd 1st 1st
N8 Airdrie Bmx AB William POWLAN 4th 4th - 4 2nd 1st 1st
8 Red Deer Bmx AB Wyatt SIMPSON 5th 2nd - 6 2nd 3rd 1st
17 Calgary Bmx AB Jackson VANDERVEEN 6th 2nd - 4 1st 1st 2nd
6X EDMONTON BMX AB Russell KALASHNIKOFF 7th 4th - 9 3rd 2nd 4th
21 AIRDRIE BMX AB Rowan WASYLUCHA 8th 3rd - 9 1st 3rd 5th
04 AIRDRIE BMX AB Jackson DUKOVAC 5th - 11 4th 4th 3rd
22 COCHRANE BMX AB Keelan SCHIMPF 5th - 13 5th 5th 3rd
11 AIRDRIE BMX AB Cole HANSEN
Factory bombshell
6th - 10 3rd 4th 3rd
010 AIRDRIE BMX AB Noah HASSELBERG
KDM Alberta
6th - 12 4th 4th 4th
991 AIRDRIE BMX AB Chase BUFFEL
KDM
- - 13 6th 3rd 4th
1 Club Unknown ? Luke MORRISON - - 15 5th 5th 5th
6 Club Unknown ? Annon ST. DENNIS
Crew Racing Solutions
- - 16 5th 6th 5th
18 Red Deer Bmx AB Colton GOULDING - - 16 4th 6th 6th
15 Lethbridge Bmx AB Owen MABIE - - 17 6th 5th 6th
819 Lethbridge Bmx AB Ethan KITT - - 18 6th 6th 6th

10 Expert Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 RED DEER BMX AB Blake SHEPHERD-COLBERG
Cornerstone Excavating
1 5 1st 1st 3rd
N4 Calgary Bmx AB Ryan CHIRZYNSKI
Bomshell Parts Avent Cycle
2 6 3rd 2nd 1st
9 AIRDRIE BMX AB Nico DIAZ
Kid dynamite
3 11 5th 4th 2nd
N2 Edmonton Bmx AB Oscar TWELLS
Crupi Team Green Canada
4 12 2nd 3rd 7th
AB4 Red Deer Bmx AB Matthew MCLEAN 5 16 7th 5th 4th
N3 Lethbridge Bmx AB Bogart FERGUSON
Factory Bombshell Parts Avent Cycle
6 16 4th 7th 5th
6 Edmonton Bmx AB Lachlan BRENNER 7 18 6th 6th 6th

11 Novice Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
664 Cochrane Bmx AB Isaiah DAVIS 1st - 4 1st 2nd 1st
864 Medicine Hat Bmx AB Nexon HIEBERT 2nd - 8 2nd DNF:4 2nd
869 RED DEER BMX AB Marco Antonio CERICOS
Velour Contracting
3rd - 4 2nd 1st 1st
5 Okotoks Bmx AB Colin FISHER
Crew Racing
4th - 7 4th 1st 2nd
3 Okotoks Bmx AB Jordan CHIBRY 5th - 6 1st 2nd 3rd
259 Calgary Bmx AB Nathan BEST 6th - 12 4th 4th 4th
6 RED DEER BMX AB Toby MEINDERS 7th - 9 3rd 3rd 3rd
812 AIRDRIE BMX AB Jayden AVERY - 12 3rd 5th 4th
7 Stony Plain Bmx AB Tristan WHITE - 14 5th DNF:4 5th

11 Intermediate Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
4 Red Deer Bmx AB Taylor BOLL 1st - 4 1st 1st 2nd
AB4 Calgary Bmx AB David MEYNIN 2nd - 4 1st 2nd 1st
10 Airdrie Bmx AB Benet MCKEE
Form Worx Inc.
3rd - 6 3rd 2nd 1st
16 St. Albert Bmx AB Nicholas BALDWIN
D-Trac Construction
4th - 9 4th 3rd 2nd
3 MEDICINE HAT BMX AB Ryder COOKE
Gravity/Erb Const./Prairie Fork
5th - 9 2nd 3rd 4th
624 AIRDRIE BMX AB Arek HEDGES 6th - 9 5th 1st 3rd
5 Okotoks Bmx AB Easton MCALISTER
Crew Racing Solutions
7th - 9 2nd 4th 3rd
13 Airdrie Bmx AB Chase REVES 8th - 11 3rd 4th 4th
7 RED DEER BMX AB Graeson ABEL - 14 4th 5th 5th
764 Medicine Hat Bmx AB Keon COULOMBE
Gravity/Erb Const/Prairie Fork
- 15 5th 5th 5th

11 Expert Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 Calgary Bmx AB Caleb GRAHAM
Mountain Toys
1 5 1st 1st 3rd
N6 CALGARY BMX AB Brayden DYCK 2 6 2nd 2nd 2nd
AB3 EDMONTON BMX AB Marc STREADWICK
Velocity
3 7 3rd 3rd 1st
N8 Cochrane Bmx AB Sam SCOTT
Bike Bros
4 13 5th 4th 4th
7 Red Deer Bmx AB Shayne HALL 5 14 4th 5th 5th
10 ST. ALBERT BMX AB Connor PLEICH
Sapouto
6 18 6th 6th 6th

12 Novice Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
484 Medicine Hat Bmx AB Connor HAUCK 1 5 1st 2nd 2nd
959 COCHRANE BMX AB Austin LAROCQUE 2 6 4th 1st 1st
6 COCHRANE BMX AB Konar SIMPSON 3 8 2nd 3rd 3rd
7 CALGARY BMX AB Devan FRASER 4 11 3rd 4th 4th

12 Intermediate Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
210 Calgary Bmx AB James SMITH 1st - 4 2nd 1st 1st
13 Airdrie Bmx AB Isaac BABER
KDM Alberta
2nd - 3 1st 1st 1st
6 Club Unknown ? Karsten CHIRZYNSKI 3rd - 8 1st 2nd 5th
10 COCHRANE BMX AB Cole FISCHER 4th - 11 3rd 2nd 6th
4 Edmonton Bmx AB Tate BAILLIE
Tiger Electric Ltd
5th - 9 4th 3rd 2nd
7 Medicine Hat Bmx AB Noah SEHN
Sane Cycle
6th - 11 3rd 5th 3rd
15 Edmonton Bmx AB Blake LAMARCHE 7th - 9 2nd 3rd 4th
3 LETHBRIDGE BMX AB Hesston BATES
Country Landscaping
8th - 12 6th 4th 2nd
21 Cochrane Bmx AB Colby CARDWELL - 13 6th 4th 3rd
19 Okotoks Bmx AB Garret COMMANDEUR - 15 5th 6th 4th
835 Lethbridge Bmx AB Connor TRECHKA
Precision powersports
- 15 5th 5th 5th
876 COCHRANE BMX AB Lucas ROGERS - 16 4th 6th 6th

12 Expert Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 RED DEER BMX AB Nickolas NUGENT
YESS
1st - 3 1st 1st 1st
AB3 Airdrie Bmx AB Atley CARSON
Kid Dynamite Alberta
2nd - 4 1st 1st 2nd
N5 CALGARY BMX AB Tristan STOREY
GHP
3rd - 6 3rd 2nd 1st
6 Okotoks Bmx AB Kaiden CLEROUX
Crew racing solutions
4th - 8 2nd 3rd 3rd
4 Airdrie Bmx AB Alexander FRANCOIS
Ralph's Motorsports
5th - 11 2nd 6th 3rd
AB5 Cochrane Bmx AB Luke CHRISTENSEN 6th - 8 4th 2nd 2nd
AB7 OKOTOKS BMX AB Pacey BOONE
Crew Racing
7th - 12 3rd 5th 4th
760 Club Unknown ? Tyson WAKALUK 8th - 12 4th 3rd 5th
8 Okotoks Bmx AB Teagan SLAPMAN - 13 5th 4th 4th
05 MEDICINE HAT BMX AB Landon ANDRES
Gravity/Erb Const./Prairie Fork
- 15 5th 4th 6th
383 Airdrie Bmx AB Ty OCHITWA
United Cycle
- 16 6th 5th 5th

13 Novice Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
4 ST. ALBERT BMX AB James PETRIE
Solo Equipment Products Inc. and Joe's Bikes
1 3 1st 1st 1st
11 Okotoks Bmx AB Aidan NYBOE
Crew team
2 6 2nd 2nd 2nd
810 Medicine Hat Bmx AB Nolan GRAVES 3 9 3rd 3rd 3rd
9 Club Unknown ? Wyatt ADRIAN 4 12 4th 4th 4th
125 AIRDRIE BMX AB Luke TURGEON - ## CR:7 DNS DNS

13 Intermediate Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
O1 Airdrie Bmx AB Ryder MCKEE
Form Worx Inc.
1st - 4 1st 2nd 1st
8 LETHBRIDGE BMX AB Eric KITT 2nd - 8 2nd 4th 2nd
3 Calgary Bmx AB Owen FRANK 3rd - 4 1st 1st 2nd
SK 1 Club Unknown ? Kaine FOSTER
FXR and Adrenaline Unlimited
4th - 8 4th 3rd 1st
322 Calgary Bmx AB Max CHALLONER 5th - 6 2nd 1st 3rd
979 EDMONTON BMX AB Corbin REYNOLDS 6th - 10 4th 3rd 3rd
6 CALGARY BMX AB Riley KIMMITT 7th - 9 3rd 2nd 4th
O6 Club Unknown ? Jared ADAM 8th - 12 3rd 4th 5th
10 Lethbridge Bmx AB Cosimo JOY - 14 5th 5th 4th
5 Airdrie Bmx AB Creston HENDERSON - 15 5th 5th 5th

13 Expert Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Max GANAKOVSKY
YESS
1 4 2nd 1st 1st
N5 CALGARY BMX AB Dylan TREMEL
Crupi Team Green
2 5 1st 2nd 2nd
AB6 EDMONTON BMX AB Tristin PASITNEY
Supercamp
3 10 4th 3rd 3rd
AB5 EDMONTON BMX AB Josh OGILVIE
Velocity
4 11 3rd 4th 4th
AB8 Edmonton Bmx AB Caleb JONES
Crupi Green Team Canada
5 15 5th 5th 5th
14 Medicine Hat Bmx AB Isaiah SEHN
Sane Cycle
6 19 6th 6th 7th
9 Lethbridge Bmx AB Troy WILLIAMS
GHP Canada / DWs Delux Sammiches or Chikin
7 20 7th 7th 6th

14 Intermediate Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
618 Lethbridge Bmx AB Keegan PHILPOT 1st - 3 1st 1st 1st
2X ST. ALBERT BMX AB Ryan RACICH 2nd - 8 2nd 3rd 3rd
6 St. Albert Bmx AB Owen FEDYNIAK
Joe's Bikes and other Delights
3rd - 5 1st 2nd 2nd
1 ST. ALBERT BMX AB Logan STARLING
CJS Oilfield
4th - 8 3rd 1st 4th
5 EDMONTON BMX AB Damien STREADWICK
Velocity
5th - 11 4th 4th 3rd
726 Airdrie Bmx AB Jaxon WALLS (14NM) 6th - 10 5th 3rd 2nd
940 CALGARY BMX AB Gavin ALEXANDER (14NM) 7th - 13 5th 4th 4th
4 Edmonton Bmx AB Trey DRAKE
Stahl Peterbilt
DNF - 5 2nd 2nd 1st
8 Red Deer Bmx AB Ethan HOLTZ - 13 3rd 5th 5th
7 Airdrie Bmx AB Brady ESAU - 14 4th 5th 5th
2 Stony Plain Bmx AB Campbell MALCOLM - 18 6th 6th 6th

14 Expert Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
7 AIRDRIE BMX AB Matthew PRIMEAU
Supercamp
1st - 8 2nd 3rd 3rd
N5 Airdrie Bmx AB Liam MULLETT
AB Team, RKTL Ltd., Catalyst LLP
2nd - 3 1st 1st 1st
AB7 Airdrie Bmx AB Caleb HASSELBERG
KDM Alberta
3rd - 5 2nd 1st 2nd
AB4 Okotoks Bmx AB Rylan SLAPMAN 4th - 4 1st 2nd 1st
AB8 AIRDRIE BMX AB Nicholas NORTHWOOD
KDM
5th - 9 3rd 4th 2nd
10 RED DEER BMX AB Roy MEINDERS 6th - 9 3rd 3rd 3rd
13 RED DEER BMX AB Deacyn PARK 7th - 10 4th 2nd 4th
1 Okotoks Bmx AB Mason CLEROUX
Crew racing solutions
- 13 4th 5th 4th
AB2 EDMONTON BMX AB Kaileb TORRIE
Velocity
- ## CR:7 DNS DNS

15 Intermediate Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
8 Club Unknown ? Ryan MYSEK
Crew Racing
1 6 3rd 1st 2nd
SK2 Club Unknown ? Deklan VELTKAMP 2 7 1st 3rd 3rd
SK1 Club Unknown ? Miles COLE 3 8 5th 2nd 1st
6 AIRDRIE BMX AB Allan PLUNKETT 4 11 2nd 5th 4th
686 Medicine Hat Bmx AB Jack HAGARTY 5 13 4th 4th 5th
9 EDMONTON BMX AB Adam MAHON 6 18 6th 6th 6th
288 AIRDRIE BMX AB Landon CRONK 7 21 DNF:7 7th 7th

15 Expert Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 CALGARY BMX AB Nicholas BERARDUCCI
Team Alberta
1 3 1st 1st 1st
AB4 EDMONTON BMX AB Zachary NEUFELD
Velocity
2 9 4th 2nd 3rd
3 Lethbridge Bmx AB Lucas SCHMIDTLER
Team Alberta/Avent Bombshell
3 11 6th 3rd 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Benjamin STREADWICK
Velocity
4 12 3rd 4th 5th
04 RED DEER BMX AB Zachary REPP 5 14 5th 5th 4th
AB3 Club Unknown ? Kaileb DOWSON
United Cycle
6 18 2nd 8th 8th
1 Airdrie Bmx AB Sidney ENGLOT 7 19 7th 6th 6th
11 Okotoks Bmx AB Darren COMMANDEUR 8 22 8th 7th 7th

16 Intermediate Male (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
O1 Club Unknown ? Derek BAYRACK 1 3 1st 1st 1st
SK1 Club Unknown ? Tait MCLEOD
Team Sask
2 6 2nd 2nd 2nd
4 OKOTOKS BMX AB Caleb BOONE
Crew Racing
3 9 3rd 3rd 3rd
SK-2 Club Unknown ? Chase RENNIE (16NM)
Muscle Milk
4 12 4th 4th 4th

16 Expert Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
257 EDMONTON BMX AB Ethan ADAMS 1 3 1st 1st 1st
N6 Stony Plain Bmx AB Jared HILDEBRANDT
Deviant BMX / Troy Lee Designs
2 11 6th 2nd 3rd
AB6 Club Unknown ? Adam HOSIE
WULFSPORT McKay Hlavacek Impact Construction
3 11 3rd 4th 4th
4 AIRDRIE BMX AB Brycen ANDREWS 4 13 2nd 3rd 8th
702 Club Unknown ? Alex TYSSEN 5 15 8th 5th 2nd
AB8 CALGARY BMX AB Matteo BREGLIANO 6 16 4th 7th 5th
10 Okotoks Bmx AB Kieran SLAPMAN 7 19 7th 6th 6th
AB7 STONY PLAIN BMX AB Damien WILDING 8 20 5th 8th 7th

17 to 24 Expert Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
737 Airdrie Bmx AB River PEACOCK
Athletic Spirit LTD
1 3 1st 1st 1st
AB2 Edmonton Bmx AB Brian JOHNSON 2 6 2nd 2nd 2nd
O94 Lethbridge Bmx AB Tyler ENNS 3 9 3rd 3rd 3rd

30 to 39 Novice Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
369 AIRDRIE BMX AB Justin WILLOUGHBY 1st - 3 1st 1st 1st
4 Edmonton Bmx AB Ryan SCHMIDT 2nd - 5 1st 2nd 2nd
554 AIRDRIE BMX AB Mitchell BLONDEAU 3rd - 4 2nd 1st 1st
956 Calgary Bmx AB Frederick BEST 4th - 10 3rd 3rd 4th
327 Airdrie Bmx AB Cody HANSEN 5th - 7 2nd 2nd 3rd
939 Airdrie Bmx AB Michael COLBY 6th - 10 3rd 3rd 4th
328 Cochrane Bmx AB Dallas PIKE 7th - 10 4th 4th 2nd
385 LETHBRIDGE BMX AB Kevin KITT - 13 5th 5th 3rd
276 EDMONTON BMX AB David POTTER - 13 4th 4th 5th

30 to 39 Expert Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
186 CALGARY BMX AB Jeffrey JACOBSEN (29XM) 1 3 1st 1st 1st
N8 OKOTOKS BMX AB Christopher NAKAMURA
Crew Racing
2 6 2nd 2nd 2nd
185 AIRDRIE BMX AB Jordan ABRAHAMSON (29XM)
Oakson Authentic/Push
3 11 3rd 5th 3rd
N7 RED DEER BMX AB Lyndon RUSH 4 12 4th 3rd 5th
960 Calgary Bmx AB Tony MOTTERSHEAD 5 13 5th 4th 4th
462 OKOTOKS BMX AB Trent BATCHELOR 6 19 6th 6th 7th
AB5 Lethbridge Bmx AB Richard PETRIK
GHP Canada
7 20 7th 7th 6th
9 Edmonton Bmx AB Adam KNIGHT 8 24 8th 8th 8th

40+ Novice Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB8 Lethbridge Bmx AB Bryan DONALD
Anvil Digital
1 4 1st 1st 2nd
7 Airdrie Bmx AB Michael DOWSON 2 5 2nd 2nd 1st
39 Okotoks Bmx AB Paul KROON
PURE Electrical Solutions Inc
3 10 4th 3rd 3rd
4 Calgary Bmx AB Darcy FRANK 4 12 3rd 4th 5th
AB7 Club Unknown ? Devin ST. DENNIS
Crew Racing Solutions
5 16 6th 6th 4th
6 Club Unknown ? Brad CHRISTENSEN 6 16 5th 5th 6th
658 Team Cafe Roubaix ? Daniel RICHTER
Cafe Roubaix Bicycle Studio in Cochrane Pronounced "RooBay"
7 21 7th 7th 7th

40+ Expert Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
326 St. Albert Bmx AB Garth HEBERT 1 3 1st 1st 1st
4 CALGARY BMX AB Calvin KIMMITT 2 11 5th 4th 2nd
367 AIRDRIE BMX AB Brent CRONK 3 11 3rd 2nd 6th
601 EDMONTON BMX AB Bradley STREADWICK
Velocity
4 12 2nd 6th 4th
3 Airdrie Bmx AB Jon OCHITWA
United Cycle
5 13 7th 3rd 3rd
AB5 COCHRANE BMX AB Brian OTTERSON 6 14 4th 5th 5th
AB 3 Lethbridge Bmx AB Christopher FERGUSON
Ghp Canada
- ## 6th CR:10 DNS
AB2 Lethbridge Bmx AB Darren WILLIAMS - ## CR:10 DNS DNS

Cruiser 9 and Under Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 AIRDRIE BMX AB Abygale REEVE (10-12FC) 1 3 1st 1st 1st
956 Airdrie Bmx AB Gage CARSON
Kid Dynamite Alberta
2 6 2nd 2nd 2nd
3 Edmonton Bmx AB Xander HURTEAU 3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser 10 to 12 Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 RED DEER BMX AB Nickolas NUGENT
YESS
1 3 1st 1st 1st
N5 CALGARY BMX AB Tristan STOREY
GHP
2 6 2nd 2nd 2nd
AB5 Airdrie Bmx AB Atley CARSON
Kid Dynamite Alberta
3 9 3rd 3rd 3rd
126 Okotoks Bmx AB Easton MCALISTER
Crew Racing Solutions
4 13 4th 5th 4th
AB8 CALGARY BMX AB Karsten CHIRZYNSKI 5 15 5th 4th 6th
633 CALGARY BMX AB Devan FRASER 6 17 6th 6th 5th

Cruiser 13 and 14 Male (2 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB06 Lethbridge Bmx AB Troy WILLIAMS
GHP Canada / DWs Delux Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
N7 CALGARY BMX AB Riley KIMMITT 2 6 2nd 2nd 2nd

Cruiser 30 to 39 Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
960 Calgary Bmx AB Tony MOTTERSHEAD 1 3 1st 1st 1st
N3X LETHBRIDGE BMX AB Richard PETRIK
GHP Canada
2 6 2nd 2nd 2nd
O94 Lethbridge Bmx AB Tyler ENNS (17-29MC) 3 10 3rd 4th 3rd
N2 Club Unknown ? Nick GAUTHIER
GHP/SANE Cycle
4 11 4th 3rd 4th
936 Lethbridge Bmx AB Mathew TRECHKA
Precision powersports
5 16 5th 6th 5th
N4 Edmonton Bmx AB Adam KNIGHT 6 18 6th 5th 7th
866 Cochrane Bmx AB Darcy DAVIS 7 20 7th 7th 6th
317 Club Unknown ? Derek BERUBE 8 24 8th 8th 8th

Cruiser 40+ Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 EDMONTON BMX AB Bradley STREADWICK
Velocity
1st - 3 1st 1st 1st
N8 CALGARY BMX AB Calvin KIMMITT 2nd - 5 1st 2nd 2nd
N3 Lethbridge Bmx AB Christopher FERGUSON
Ghp Canada
3rd - 4 2nd 1st 1st
N4 COCHRANE BMX AB Brian OTTERSON 4th - 8 2nd 3rd 3rd
SK1 Club Unknown ? Steve ROSMAN
adrenaline unlimited-FXR
5th - 10 5th 3rd 2nd
AB3 Medicine Hat Bmx AB Josh SEHN
Sane Cycle
6th - 12 6th 2nd 4th
N7 Okotoks Bmx AB Paul KROON
PURE Electrical Solutions Inc
7th - 12 3rd 6th 3rd
402 Okotoks Bmx AB Devin ST. DENNIS
Crew Racing Solutions
8th - 12 4th 4th 4th
9 CALGARY BMX AB Marco BREGLIANO - 13 4th 4th 5th
328 Okotoks Bmx AB Kenny MCALISTER - 13 3rd 5th 5th
N5X OKOTOKS BMX AB Christopher DOLL - 16 5th 5th 6th
14 INDEPENDENT CAN Brad WILSON - 18 6th 6th 6th

Cruiser 40+ Female (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
W3 Lethbridge Bmx AB Deborah WILLIAMS
GHP Canada / DWs Delux Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
SK1 Club Unknown ? Lori SMITH
Bike Doctor
2 7 3rd 2nd 2nd
2 Calgary Bmx AB Erin FRANK 3 8 2nd 3rd 3rd
N2 Lethbridge Bmx AB Tasha ENNS 4 13 5th 4th 4th
N3 CALGARY BMX AB Tasha BEST (30-39FC) 5 14 4th 5th 5th
881 EDMONTON BMX AB Vanessa POTTER 6 18 6th 6th 6th
779 Club Unknown ? Amanda COLBY (30-39FC) 7 21 7th 7th 7th

Jr. Devo Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 CALGARY BMX AB Nicholas BERARDUCCI 1st - 3 1st 1st 1st
N5 Airdrie Bmx AB Liam MULLETT
AB Team, RKTL Ltd., Catalyst LLP
2nd - 5 1st 2nd 2nd
3 Lethbridge Bmx AB Lucas SCHMIDTLER
Team Alberta/Avent Bombshell
3rd - 9 2nd 3rd 4th
AB6 Club Unknown ? Adam HOSIE
WULFSPORT McKay Hlavacek Impact Construction
4th - 6 2nd 1st 3rd
AB8 CALGARY BMX AB Matteo BREGLIANO 5th - 9 3rd 4th 2nd
AB3 Airdrie Bmx AB Kaileb DOWSON
United Cycle
6th - 11 4th 3rd 4th
4 AIRDRIE BMX AB Brycen ANDREWS 7th - 7 4th 2nd 1st
7 AIRDRIE BMX AB Matthew PRIMEAU
Supercamp
8th - 12 3rd 4th 5th
AB5 EDMONTON BMX AB Benjamin STREADWICK - 14 6th 5th 3rd
AB7 Airdrie Bmx AB Caleb HASSELBERG
KDM Alberta
- 15 5th 5th 5th
AB2 EDMONTON BMX AB Kaileb TORRIE
Velocity
- ## CR:7 DNS DNS

Jr. Devo Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Red Deer Bmx AB Molly SIMPSON
Daylight Cycles
1st - 3 1st 1st 1st
N7 EDMONTON BMX AB Madelin OGILVIE
Velocity
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
N3 Red Deer Bmx AB Lindsay HALL 3rd - 12 5th 4th 3rd
N5 Edmonton Bmx AB Emma WORKUN
ATOMIC IMPROV PODIUM ATHLETICS VOLVO EDMONTON
4th - 12 3rd 5th 4th
N4X COCHRANE BMX AB Katie SCOTT 5th - 12 4th 3rd 5th
N6 EDMONTON BMX AB Tegan PASITNEY
Supercamp
- 18 6th 6th 6th

Top of Report