End of Report

Red Deer Grands - September 10, 2016

BMX EVENT MANAGER, Report Created 10/Sep/2016 20:30:33

FULL RESULTS

Total Entries = 563

Total Riders = 521

Junior Female (5 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
49 CALGARY BMX AB Daina TUCHSCHERER (EF)
(CAN19970425)
"Pure"
1st - 3 1st 1st 1st
N3 St. Albert Bmx AB Cayleigh VAN STAALDUINEN
(CAN19990607)
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
N4 Okotoks Bmx AB Mckayla ROCHELEAU
(CAN19990214)
3rd - 12 3rd 4th 5th
780 EDMONTON BMX AB Cassidy MONAGHAN (EF)
(CAN19941125)
"Supercamp/PGR/Supercross"
4th - 11 4th 3rd 4th
AB02 CALGARY BMX AB Brianne VANDERKUIP
(CAN19980205)
- 13 5th 5th 3rd

Junior Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 Independent CAN Garrett HEBERT
(CAN19980606)
1st - 6 3rd 2nd 1st
328 Edmonton Bmx AB Brett DUCHARME
(CAN19990328)
Pro BMX Supercamp
2nd - 10 4th 3rd 3rd
AB6 Lethbridge Bmx AB Blake KEMPENAAR
(CAN19980603)
3rd - 19 6th 8th 5th
AB5 Lethbridge Bmx AB Tyler ENNS
(CAN19980516)
4th - 17 5th 5th 7th
AB05 MEDICINE HAT BMX AB Nicholas DOEHRING
(CAN19991108)
5th - 17 7th 4th 6th
612 ST. ALBERT BMX AB Deven KAWA
(CAN19980612)
6th - 4 1st 1st 2nd
N7 Lethbridge Bmx AB Riley LAVORATO
(CAN19990222)
7th - 13 2nd 7th 4th
AB07 Airdrie Bmx AB Jordan HARRIS
(CAN19990708)
- 22 8th 6th 8th

Elite Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
94 Airdrie Bmx AB James BROWN
(CAN19890626)
Troy Lee Designs
1st - 4 1st 1st 2nd
99 INDEPENDENT CAN Manuel CADLE
(CAN19880608)
2nd - 5 2nd 2nd 1st
113 RED DEER BMX AB Tanner VANDENHOVEN
(CAN19960529)
"Daylight Cycles"
3rd - 4 1st 2nd 1st
216 Cochrane Bmx AB Taylor OTTERSON
(CAN19970216)
4th - 11 3rd 4th 4th
329 STONY PLAIN BMX AB Kiran KAWA
(CAN19970329)
5th - 10 4th 3rd 3rd
266 RED DEER BMX AB Chase HARRISON
(CAN19970610)
"SSQUARD"
6th - 11 4th 4th 3rd
780 STONY PLAIN BMX AB Mitchell WARKEN
(CAN19930812)
Supercamp
7th - 5 2nd 1st 2nd
59 CALGARY BMX AB Justin TUCHSCHERER
(CAN19950305)
B&P
- 13 5th 3rd 5th
AB03 Lethbridge Bmx AB Kylar VAN EE
(CAN19970518)
Bert and Macs Source for Sports
- 14 3rd REL+2:7 4th

5 Novice Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
530 Okotoks Bmx AB Maci DUECK
(CAN20110530)
1 6 3rd 1st 2nd
N8 OKOTOKS BMX AB Madelyn SOMMERS 2 7 2nd 4th 1st
N5 Club Unknown ? Logan LEE 3 7 1st 2nd 4th
510 Club Unknown ? Morgan ARTHUR 4 10 4th 3rd 3rd

6 Novice Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 COCHRANE BMX AB Haylee LAURELL
(CAN20100204)
1 3 1st 1st 1st
311 Airdrie Bmx AB Frankie WIEST
(CAN20100311)
2 6 2nd 2nd 2nd
N7 Red Deer Bmx AB Madison BAUMUNG
(CAN20100723)
3 9 3rd 3rd 3rd

7 Novice Female (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
323 Lethbridge Bmx AB Elliot GARTSHORE
(CAN20090323)
1st - 3 1st 1st 1st
N6 Stony Plain Bmx AB Payton DUFFY
(CAN20090604)
2nd - 4 1st 2nd 1st
5 Cochrane Bmx AB Solvay SEMMENS
(CAN20091115)
3rd - 8 4th 2nd 2nd
AB2 EDMONTON BMX AB Emily PRIDDLE
(CAN20090220)
4th - 7 2nd 3rd 2nd
1 Calgary Bmx AB Peytyn FRANK
(CAN20090517)
5th - 7 3rd 1st 3rd
AB3 EDMONTON BMX AB Claire REID
(CAN20090331)
"Velocity"
6th - 8 2nd 3rd 3rd
224 Red Deer Bmx AB Katrina WOLFE
(CAN20090224)
7th - 11 3rd 4th 4th
205 Airdrie Bmx AB Georgia DUKOVAC
(CAN20091205)
- 12 4th 4th 4th
4 LETHBRIDGE BMX AB Kendal BATES
(CAN20090821)
"Country Landscaping"
- 15 5th 5th 5th

7 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Red Deer Bmx AB Nia FEE
(CAN20090103)
TEAM GHP
1 4 1st 1st 2nd
N2 RED DEER BMX AB Amelia RUSH
(CAN20090605)
2 6 3rd 2nd 1st
AB1 Medicine Hat Bmx AB Myla MOTZ
(CAN20090628)
3 8 2nd 3rd 3rd
N3 Edmonton Bmx AB Quinn REILING (6XF)
(CAN20100203)
Crupi Canada Rebel Run Bmx
4 12 4th 4th 4th

8 Novice Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 Medicine Hat Bmx AB Victoria SEHN
(CAN20080805)
1 4 1st 1st 2nd
N2 Cochrane Bmx AB Ashtynn FORSBERG
(CAN20080530)
2 6 2nd 3rd 1st
N 3 Lethbridge Bmx AB Nikki VUCUREVICH
(CAN20080305)
3 8 3rd 2nd 3rd
AB3 Airdrie Bmx AB Shelby ADRIAN
(CAN20081021)
4 12 4th 4th 4th

9 Novice Female (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 Okotoks Bmx AB Madilyn JUNEAU
(CAN20071117)
1 3 1st 1st 1st
7 St. Albert Bmx AB Heidi MCMURDO
(CAN20070731)
2 8 2nd 2nd 4th
N7 St. Albert Bmx AB Keyana GRANNARY
(CAN20070405)
3 9 3rd 4th 2nd
623 EDMONTON BMX AB Penelope WIWCHAR
(CAN20070623)
4 12 4th 5th 3rd
AB8 AIRDRIE BMX AB Brianne KILLEEN-KIMPE 5 15 DNF:7 3rd 5th
AB4 STONY PLAIN BMX AB Trystyn OTTO
(CAN20071014)
6 18 6th 6th 6th
907 Calgary Bmx AB Trinity ROWSELL
(CAN20070907)
7 19 5th 7th 7th

9 Expert Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Calgary Bmx AB Giuliana BREGLIANO
(CAN20070717)
Elizabeth Street Pet Hospital
1 3 1st 1st 1st
N4 EDMONTON BMX AB Lauren DUBBELDAM 2 7 3rd 2nd 2nd
N3 Edmonton Bmx AB Taryn BAILLIE
(CAN20070603)
Tiger Electric Ltd
3 9 2nd 3rd 4th
AB6 Stony Plain Bmx AB Kaylee HARRISON
(CAN20070910)
4 11 4th 4th 3rd
N2 Stony Plain Bmx AB Jalyn HOLINSKI
(CAN20070320)
Quick Response Fire Protection Ltd
5 15 5th 5th 5th
N6 Okotoks Bmx AB Jada DUECK
(CAN20070829)
6 18 6th 6th 6th

10 Novice Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
3 Stony Plain Bmx AB Taya GORDON
(CAN20060427)
Original Joe's
1 3 1st 1st 1st
4 Lethbridge Bmx AB Alexia PETRIK
(CAN20060917)
2 6 2nd 2nd 2nd
924 Cochrane Bmx AB Tasha STEPHENS
(CAN20060924)
3 10 3rd 4th 3rd
5 ST. ALBERT BMX AB Savannah KRILL
(CAN20060824)
4 11 4th 3rd 4th

10 Expert Female (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Hailey TREMEL
(CAN20060920)
Crupi
1 4 1st 2nd 1st
N2 STONY PLAIN BMX AB Mackenzie WORBECK
(CAN20060320)
"Velocity"
2 5 2nd 1st 2nd
N3 RED DEER BMX AB Olivia RUSH
(CAN20060712)
3 9 3rd 3rd 3rd
N8 Red Deer Bmx AB Macie HOLTZ
(CAN20060907)
4 12 4th 4th 4th
N4 Airdrie Bmx AB Sydney SMITH
(CAN20060125)
Kid Dynamite Alberta
5 16 5th 5th 6th
N6 Okotoks Bmx AB Aurora ROCHELEAU
(CAN20060313)
6 18 6th 7th 5th
N7 EDMONTON BMX AB Natalia REID
(CAN20060908)
"Velocity"
7 20 7th 6th 7th
AB7 Airdrie Bmx AB Lydia ENGLOT
(CAN20060212)
8 24 8th 8th 8th

11 Novice Female (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 RED DEER BMX AB Holly MCLEOD
(CAN20050824)
1 4 2nd 1st 1st
112 St. Albert Bmx AB Noelle NYKYFORUK
(CAN20051112)
2 5 1st 2nd 2nd
AB6 EDMONTON BMX AB Shea ROWAN
(CAN20050413)
3 9 3rd 3rd 3rd
017 LETHBRIDGE BMX AB Alysha KITT
(CAN20051017)
4 12 4th 4th 4th
6 EDMONTON BMX AB Kaylynn BAINARD-NOBES
(CAN20051011)
Velocity
5 15 5th 5th 5th
826 Airdrie Bmx AB Jada WALLS
(CAN20060826)
6 20 8th 6th 6th
207 ST. ALBERT BMX AB Deidra GRANNARY
(CAN20050207)
7 21 6th 7th 8th
909 OKOTOKS BMX AB Rylan EVANS
(CAN20050909)
8 22 7th 8th 7th

11 Expert Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 AIRDRIE BMX AB Abygale REEVE
(CAN20051007)
AB Devo
1 3 1st 1st 1st
N 4 Lethbridge Bmx AB Mila VUCUREVICH
(CAN20050120)
2 6 2nd 2nd 2nd
N6 Red Deer Bmx AB Devon MURFITT
(CAN20050513)
3 10 3rd 3rd 4th
N7 MEDICINE HAT BMX AB Hallie GAUTHIER
(CAN20050722)
Racer Army
4 11 4th 4th 3rd
AB4 Airdrie Bmx AB Hannah NORTHWOOD
(CAN20050125)
5 16 5th 6th 5th
N8 Airdrie Bmx AB Skyla GRENIER
(CAN20051220)
6 17 6th 5th 6th

12 Expert Female (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Edmonton Bmx AB Delaney JONES
(CAN20041230)
Crupi Canada Alberta Devo Team
1 4 1st 1st 2nd
N3 EDMONTON BMX AB Amber HUPKA
(CAN20040326)
"Velocity"
2 6 3rd 2nd 1st
N4 CALGARY BMX AB Isabella BREGLIANO
(CAN20040905)
3 8 2nd 3rd 3rd
N8 EDMONTON BMX AB Mallory OGILVIE
(CAN20040628)
Velocity cycling Club
4 13 4th 4th 5th
N7 Okotoks Bmx AB Sophia GIBBS
(CAN20040904)
Alberta Devo B&P Cycle
5 14 5th 5th 4th
AB7 Lethbridge Bmx AB Brenna DURLING
(CAN20040615)
6 20 6th DNF:8 6th
6 Okotoks Bmx AB Jorianna MCALISTER
(CAN20040419)
Crew Racing
7 20 7th 6th 7th
AB5 ST. ALBERT BMX AB Isabella KRILL
(CAN20041124)
8 23 8th 7th 8th

13 Novice Female (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 AIRDRIE BMX AB Alexandra REEVE
(CAN20030509)
United Cycle
1st - 3 1st 1st 1st
N8 RED DEER BMX AB Alexia CALLAN
(CAN20030314)
"GHP"
2nd - 7 3rd 2nd 2nd
AB4 Okotoks Bmx AB Briony FOKKENS
(CAN20030819)
GHP Canada
3rd - 5 2nd 2nd 1st
AB8 Red Deer Bmx AB Jaedan DYOK
(CAN20031127)
4th - 12 4th 4th 4th
AB6 Okotoks Bmx AB Keanna DUECK
(CAN20031130)
5th - 11 3rd 4th 4th
AB5 RED DEER BMX AB Kyleigh BOYLAN
(CAN20031218)
"GHP"
6th - 5 1st 1st 3rd
616 RED DEER BMX AB Rory ZILKA
(CAN20030616)
"GHP"
7th - 7 2nd 3rd 2nd
113 Edmonton Bmx AB Rachel BELL (12NF)
(CAN20041113)
8th - 11 5th 3rd 3rd
AB7 RED DEER BMX AB Nia LAPORTE
(CAN20030812)
GHP
- 14 4th 5th 5th
206 OKOTOKS BMX AB Kennedy EVANS
(CAN20031206)
- 15 5th 5th 5th

13 Expert Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Cochrane Bmx AB Katie SCOTT
(CAN20030610)
Bike Bros
1 5 1st 3rd 1st
N3 Red Deer Bmx AB Lindsay HALL
(CAN20030426)
GHP BMX
2 5 2nd 1st 2nd
N7 Airdrie Bmx AB Emily HENDERSON
(CAN20030126)
3 8 3rd 2nd 3rd

14 Novice Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
206 GLOBE BMX RACEWAY SK Makenna FOSTER
"FXR"
1 5 3rd 1st 1st
1 Okotoks Bmx AB Willow POINTEN
(CAN20020601)
"Crew Race Team"
2 5 1st 2nd 2nd
AB6 EDMONTON BMX AB Abbey ROWAN
(CAN20020201)
"Atomic Improve"
3 10 2nd 3rd CR:5

14 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Red Deer Bmx AB Molly SIMPSON
(CAN20021211)
1 3 1st 1st 1st
N7 EDMONTON BMX AB Madelin OGILVIE
(CAN20020531)
Team Supercamp
2 6 2nd 2nd 2nd
N5 EDMONTON BMX AB Emma WORKUN
(CAN20020925)
3 9 3rd 3rd 3rd
AB5 Red Deer Bmx AB Tanika NUGENT
(CAN20020116)
4 12 4th 4th 4th

15 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 AIRDRIE BMX AB Hailey HOBBS
(CAN20010610)
"Velocity"
1 5 2nd 1st 2nd
N3 Calgary Bmx AB Jordan KNAPPE
(CAN20010219)
"Team Alberta"
2 6 1st 4th 1st
N6 EDMONTON BMX AB Tegan PASITNEY
(CAN20011116)
3 9 4th 2nd 3rd
N7 Medicine Hat Bmx AB Geneva GRONDIN
(CAN20011113)
"Kenco Homes"
4 10 3rd 3rd 4th

16 Expert Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 St. Albert Bmx AB Avriana HEBERT
(CAN20000229)
1 3 1st 1st 1st
N3X CALGARY BMX AB Kelly Ann HEUGHAN
(CAN20000118)
2 6 2nd 2nd 2nd
N4 Lethbridge Bmx AB Kendra ENNS
(CAN20000727)
Bert and Macs
3 9 3rd 3rd 3rd
N6 Independent CAN Jensen SPROXTON
(CAN20000915)
4 12 4th 4th 4th

17 & Over Novice Female (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Lethbridge Bmx AB Deborah WILLIAMS (17+XF)
(CAN19720130)
GHP Canada, DWs Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
N4 Medicine Hat Bmx AB Yvonne MCLEAN (17+XF)
(CAN19960521)
2 6 2nd 2nd 2nd
N6 Medicine Hat Bmx AB Samantha ANDRES
(CAN19950619)
"Racer Army Nat Team/Erb Const"
3 9 3rd 3rd 3rd
AB3 Airdrie Bmx AB Rhonda GRENIER
(CAN19790326)
4 12 4th 4th 4th
N8 Medicine Hat Bmx AB Amber HARNETT
(CAN19800707)
Kid Dynamite Alberta
5 15 5th 5th 5th
511 Lethbridge Bmx AB Lisa PETRIK
(CAN19790511)
6 19 6th 6th 7th
AB6 Lethbridge Bmx AB Tasha ENNS
(CAN19700708)
7 20 7th 7th 6th
603 Calgary Bmx AB Isabelle BESSEL
(CAN19990603)
VULTURE ENERGY LTD.
8 24 8th 8th 8th

5 Novice Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
602 Calgary Bmx AB Jesse POIRIER
(CAN20110602)
1 3 1st 1st 1st
305 Red Deer Bmx AB Oliver NELSON
(CAN20110305)
2 6 2nd 2nd 2nd
231 Calgary Bmx AB Isaiah ROWSELL
(CAN20111231)
3 9 3rd 3rd 3rd
224 Red Deer Bmx AB George Kian FEE
(CAN20111224)
4 13 5th 4th 4th
527 Medicine Hat Bmx AB Sully WILCOX
(CAN20110527)
5 16 6th 5th 5th
428 Okotoks Bmx AB Jackson WILLCOTT
(CAN20110428)
6 18 4th DNF:6 CR:8

5 Intermediate Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 AIRDRIE BMX AB Xaiden BURT
(CAN20110111)
1 3 1st 1st 1st
428 Red Deer Bmx AB Justin MCLEAN
(CAN20110428)
2 7 3rd 2nd 2nd
110 Airdrie Bmx AB Marcell BLONDEAU
(CAN20110110)
3 8 2nd 3rd 3rd
110X RED DEER BMX AB Denver LIDGREN
(CAN20110110)
4 12 4th 4th 4th
318 Stony Plain Bmx AB Carter DUFFY
(CAN20110318)
5 15 5th 5th 5th
220 Cochrane Bmx AB Koen STEPHENS-FJORDBOTTEN
(CAN20110220)
6 18 6th 6th 6th

6 Novice Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
209 Cochrane Bmx AB Jonathan KETTLE
(CAN20100209)
1st - 3 1st 1st 1st
227 Calgary Bmx AB Charlie VANDERVEEN
(CAN20101227)
2nd - 9 4th 2nd 3rd
202 Edmonton Bmx AB Ryder SCHMIDT
(CAN20101202)
3rd - 12 3rd 5th 4th
813 EDMONTON BMX AB Kai GEORGET-FINNIE
(CAN20100813)
4th - 9 3rd 3rd 3rd
526 AIRDRIE BMX AB Aiden DALCIN
(CAN20100526)
5th - 9 2nd 3rd 4th
3 St. Albert Bmx AB Brody PARDY
(CAN20100506)
6th - 5 1st 2nd 2nd
201 COCHRANE BMX AB Ethan SCHUMLICK
(CAN20100201)
7th - 9 6th 1st 2nd
628 Stony Plain Bmx AB Cooper CHETEK
(CAN20100628)
8th - 7 2nd 4th 1st
501 Stony Plain Bmx AB Kailem CHALMERS
(CAN20100501)
- 14 5th 4th 5th
AB8 MEDICINE HAT BMX AB Luke JOHNSTON
(CAN20100330)
- 15 4th 5th 6th
402 AIRDRIE BMX AB Reed MAFFENBEIER
(CAN20100402)
- 17 6th 6th 5th
O27 Calgary Bmx AB Dryden FRASER
(CAN20101027)
Racer Army and Racer Concepts
- 17 5th 6th 6th

6 Intermediate Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 RED DEER BMX AB Dane ST DENNIS
(CAN20100608)
1st - 6 4th 1st 1st
AB4 EDMONTON BMX AB Toby DUBBELDAM
(CAN20100627)
2nd - 9 3rd 4th 2nd
N5 CALGARY BMX AB Bennett STEARNS
(CAN20101126)
Autism awareness for my twin brother Blake
3rd - 6 2nd 2nd 2nd
AB5 Stony Plain Bmx AB Parker HARRISON
(CAN20100324)
4th - 7 1st 3rd 3rd
920 CALGARY BMX AB Graysen MOTTERSHEAD
(CAN20100920)
5th - 9 2nd 3rd 4th
601 MEDICINE HAT BMX AB Chase DROESKE
(CAN20100601)
6th - 13 4th 4th 5th
AB7 Edmonton Bmx AB Blake POTTER
(CAN20100708)
7th - 11 3rd 5th 3rd
N7 Red Deer Bmx AB Cameron FRYKAS
(CAN20100521)
8th - 3 1st 1st 1st
122 Lethbridge Bmx AB Easton FOWLER
(CAN20100122)
- 13 5th 2nd 6th
AB3 COCHRANE BMX AB Dreven HAMEL
(CAN20100505)
- 15 6th 5th 4th
6 Medicine Hat Bmx AB Dylan HARNETT
(CAN20100622)
Racer Army/Racer Concepts
- 16 5th 6th 5th

7 Novice Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
928 EDMONTON BMX AB Marshall ERICKSON
(CAN20090928)
1st - 4 1st 1st 2nd
AB8 St. Albert Bmx AB Keegan GRANNARY
(CAN20091116)
2nd - 3 1st 1st 1st
5 Airdrie Bmx AB Nash BUFFEL
(CAN20091110)
3rd - 7 2nd 2nd 3rd
2 St. Albert Bmx AB Brody ARTHUR
(CAN20090423)
4th - 7 3rd 3rd 1st
205 Lethbridge Bmx AB Nicholas CHERNEZKY
(CAN20091205)
5th - 11 3rd 4th 4th
409 ST. ALBERT BMX AB Jaxon CAROLAN
(CAN20090409)
"Alberta Extinguisher"
6th - 8 4th 2nd 2nd
709 AIRDRIE BMX AB Jackson KREBS
(CAN20090709)
7th - 13 4th 5th 4th
420 Okotoks Bmx AB Luc BURNS
(CAN20090420)
8th - 13 2nd REL+2:8 3rd
702 CALGARY BMX AB Jayden DOUCETTE
(CAN20090702)
- 13 5th 3rd 5th
723 Stony Plain Bmx AB Marshal WAGNER
(CAN20090723)
- 15 5th 4th 6th
8 Edmonton Bmx AB Cale BAILLIE
(CAN20090724)
Tiger Electric Ltd
- 16 6th 5th 5th
103 Medicine Hat Bmx AB Riley FISHER
(CAN20091031)
- 18 6th 6th 6th

7 Intermediate Male (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 AIRDRIE BMX AB Gavin WILSON
(CAN20091219)
1st - 3 1st 1st 1st
504 Airdrie Bmx AB Marcus ADAMCHUK
(CAN20090504)
2nd - 5 2nd 2nd 1st
7 Red Deer Bmx AB Xander HURTEAU
(CAN20090821)
3rd - 10 4th 4th 2nd
AB7 Stony Plain Bmx AB Lucas BROWN
(CAN20090604)
Mom & Dad
4th - 4 1st 1st 2nd
413 St. Albert Bmx AB Nathan NYKYFORUK
(CAN20090413)
5th - 8 3rd 2nd 3rd
9 EDMONTON BMX AB Sean MCCARTHY
(CAN20091111)
6th - 10 3rd 4th 3rd
4 Airdrie Bmx AB Keinyn LE GROS
(CAN20090504)
7th - 14 2nd 6th 6th
825 Cochrane Bmx AB Grady POTTER
(CAN20090825)
8th - 12 5th 3rd 4th
727 Calgary Bmx AB Christian ROWSELL
(CAN20090727)
- 14 4th 3rd 7th
6X LETHBRIDGE BMX AB Aiden MABIE - 16 7th 5th 4th
6 Okotoks Bmx AB Ewan THOMSON
(CAN20090328)
- 16 6th 5th 5th
1 AIRDRIE BMX AB Ryder COLBY
(CAN20090526)
"Property Guys"
- 17 5th 6th 6th
O7 Edmonton Bmx AB Xavier ZAKOWSKY
(CAN20090211)
- 18 6th 7th 5th

7 Expert Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 Cochrane Bmx AB Nathan VLAHAKIS
(CAN20090316)
1 4 1st 1st 2nd
N2 Edmonton Bmx AB Chase ARANEDA
(CAN20090224)
2 8 3rd 4th 1st
N8 Red Deer Bmx AB Ryland GOULDING
(CAN20090321)
Team GHP
3 8 2nd 3rd 3rd
N6 RED DEER BMX AB Kanein BAUMUNG
(CAN20090217)
4 13 4th 5th 4th
N5 CALGARY BMX AB Jarett HARVEY
(CAN20090502)
5 13 6th 2nd 5th
N1 Airdrie Bmx AB Gage CARSON (6XM)
(CAN20100202)
United Cycle
6 17 5th 6th 6th
AB5 Edmonton Bmx AB Easton TANSOWNY
(CAN20090420)
7 21 7th 7th 7th
N6X LETHBRIDGE BMX AB Liam KITT (6XM)
(CAN20100623)
Racer Army
8 24 8th 8th 8th

8 Novice Male (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
128 AIRDRIE BMX AB Hunter COLBY
(CAN20080128)
"Property Guys"
1st - 4 1st 2nd 1st
211 Club Unknown ? Maxwell LEE 2nd - 4 2nd 1st 1st
2 AIRDRIE BMX AB Brayson KLEIN
(CAN20080518)
"Ace Concret and Coring"
3rd - 7 2nd 3rd 2nd
13 Cochrane Bmx AB Cohen CHRISTENSEN
(CAN20080505)
4th - 10 4th 3rd 3rd
11 Airdrie Bmx AB Gabriel BLONDEAU
(CAN20080924)
5th - 7 1st 4th 2nd
6 Airdrie Bmx AB Carter DAVIDSON
(CAN20080406)
6th - 12 5th 4th 3rd
4 Red Deer Bmx AB Berkley LIDGREN
(CAN20081006)
7th - 9 3rd 2nd 4th
922 Red Deer Bmx AB Evan BOERGER
(CAN20080922)
8th - 9 4th 1st 4th
8 OKOTOKS BMX AB Harley DEGLOW
(CAN20080324)
"Crew Racing"
- 13 3rd 5th 5th
7 Cochrane Bmx AB Spencer JONES
(CAN20080617)
- 16 5th 5th 6th
10 Airdrie Bmx AB Lucas ENGLOT
(CAN20081101)
- 17 6th 6th 5th
14 Medicine Hat Bmx AB Fynn WILCOX
(CAN20080713)
- 18 6th 6th 6th
101 RED DEER BMX AB Kaiden HAMMETT
(CAN20080101)
- 21 7th 7th 7th

8 Intermediate Male (15 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
602 Edmonton Bmx AB Brody RICHARDS
(CAN20080602)
1st - 3 1st 1st 1st
N7 COCHRANE BMX AB Jaxson ROSS
(CAN20080201)
2nd - 4 1st 2nd 1st
3 Red Deer Bmx AB Jaycob HOEDEL
(CAN20080430)
3rd - 6 2nd 2nd 2nd
403 GLOBE BMX RACEWAY SK Landen HIEBERT 4th - 7 4th 1st 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Brady PEARSON
(CAN20080819)
"Velocity"
5th - 13 3rd 4th 6th
1 Cochrane Bmx AB Caleb CAREY
(CAN20080404)
6th - 12 5th 3rd 4th
717 ST. ALBERT BMX AB Cameron KUZMA
(CAN20080717)
7th - 8 2nd 3rd 3rd
122 Red Deer Bmx AB Jayden PRATT
(CAN20080122)
8th - 14 4th 5th 5th
8 AIRDRIE BMX AB Reuben BABER
(CAN20080104)
Kid Dynamite
- 17 8th 6th 3rd
604 Lethbridge Bmx AB Brayden FEDOROWICH
(CAN20080604)
- 17 6th 7th 4th
111 Red Deer Bmx AB Kyrell VILLENEUVE
(CAN20080111)
- 17 7th 5th 5th
708 Red Deer Bmx AB Spencer EGGLETON
(CAN20080708)
- 18 5th 7th 6th
AB8 Cochrane Bmx AB Joshua HAGEL
(CAN20080819)
- 18 3rd 8th 7th
5 Lethbridge Bmx AB Maksym CHERNEZKY
(CAN20080324)
- 18 6th 4th 8th
OO3 Club Unknown ? Colton MICHEAL - 20 7th 6th DNF:7

8 Expert Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N6 Edmonton Bmx AB Nolan REILING
(CAN20080522)
Crupi Canada Rebel Run BMX
1 4 1st 1st 2nd
N1 Airdrie Bmx AB Finn MCNAMARA
(CAN20080718)
United Cycle
2 5 2nd 2nd 1st
AB1 STONY PLAIN BMX AB Liam VANOENE
(CAN20080123)
3 11 5th 3rd 3rd
N4 COCHRANE BMX AB Aj LAURELL
(CAN20080129)
4 12 4th 4th 4th
217 LETHBRIDGE BMX AB Maverick LERAY
(CAN20080217)
5 13 3rd 5th 5th
AB7 Cochrane Bmx AB Mason PIKE
(CAN20080215)
Farmland Investment Services & PMG
- ## CR:8 DNS DNS

9 Novice Male (18 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
729 St. Albert Bmx AB Jacob DUCHARME
(CAN20070729)
1st 1st - 3 1st 1st 1st
16 Airdrie Bmx AB Jackson DUKOVAC
(CAN20071018)
2nd 2nd - 5 3rd 1st 1st
14X OKOTOKS BMX AB Annon ST. DENNIS
(CAN20071201)
Crew Racing Solutions
3rd 2nd - 5 1st 2nd 2nd
226 CALGARY BMX AB Enzo FERRARIO QUEEN
(CAN20070226)
4th 4th - 12 5th 4th 3rd
921 OKOTOKS BMX AB Timothy SOMMERS 5th 4th - 8 2nd 2nd 4th
721 Calgary Bmx AB Caden MORRISON
(CAN20070721)
6th 3rd - 12 5th 3rd 4th
721X Calgary Bmx AB Luke MORRISON
(CAN20070721)
7th 1st - 3 1st 1st 1st
7 Stony Plain Bmx AB Zac BROWN
(CAN20071216)
Mom & Dad
8th 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
121 Red Deer Bmx AB Aiden HOHN
(CAN20070121)
5th - 9 3rd 4th 2nd
13 Cochrane Bmx AB Ronin Isaac RATTAI
(CAN20071127)
5th - 13 4th 6th 3rd
8 Airdrie Bmx AB Joey O'HARA
(CAN20071211)
GHP
6th - 9 3rd 3rd 3rd
14 Airdrie Bmx AB Noah HASSELBERG
(CAN20070916)
6th - 12 2nd 4th 6th
511 Medicine Hat Bmx AB Riley BANNICK
(CAN20070511)
- - 13 6th 3rd 4th
413 Medicine Hat Bmx AB Dylan FISHER
(CAN20070413)
- - 14 4th 5th 5th
126 Stony Plain Bmx AB Damian GRYSHIK
(CAN20070126)
- - 14 4th 5th 5th
113 LETHBRIDGE BMX AB Jayce HODGSON
(CAN20071113)
- - 16 5th 5th 6th
629 Stony Plain Bmx AB Mason WAGNER
(CAN20070629)
- - 18 6th 6th 6th
822 Medicine Hat Bmx AB Phillip GRONDIN
(CAN20070822)
"Kenco Construction"
- - 19 CR:8 6th 5th

9 Intermediate Male (25 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
507 EDMONTON BMX AB Rayce SAMENOOK
(CAN20070507)
1st 1st - 3 1st 1st 1st
N6 Edmonton Bmx AB Easton ARANEDA
(CAN20070208)
2nd 1st - 3 1st 1st 1st
6 Red Deer Bmx AB Wyatt SIMPSON
(CAN20070828)
3rd 2nd - 8 3rd 4th 1st
3 EDMONTON BMX AB Russell KALASHNIKOFF
(CAN20071029)
4th 3rd - 7 1st 3rd 3rd
N8 CALGARY BMX AB William POWLAN
(CAN20071024)
5th 2nd - 5 2nd 2nd 1st
19 Edmonton Bmx AB Evan KAPANEN
(CAN20070719)
6th 4th - 5 1st 2nd 2nd
16 Airdrie Bmx AB Cole HANSEN
(CAN20070603)
Factory Bombshell/ Avent
7th 3rd - 6 2nd 1st 3rd
7 EDMONTON BMX AB Malakai ROWAN
(CAN20070915)
8th 4th - 9 2nd 3rd 4th
12 Medicine Hat Bmx AB Jackson HARNETT
(CAN20071123)
Racer Army/Racer Concepts
5th - 6 3rd 1st 2nd
20 ST. ALBERT BMX AB Parker HOCHREITER
(CAN20070823)
5th - 11 3rd 4th 4th
907 Cochrane Bmx AB Jackson KEITH
(CAN20070907)
6th - 10 5th 2nd 3rd
14 Medicine Hat Bmx AB Colby MOTZ
(CAN20070101)
6th - 13 4th 5th 4th
607 Lethbridge Bmx AB Noah GARTSHORE
(CAN20070607)
7th - 7 2nd 3rd 2nd
17 Red Deer Bmx AB Colton GOULDING
(CAN20070330)
Team GHP
7th - 10 4th 2nd 4th
423 Calgary Bmx AB Jackson VANDERVEEN
(CAN20070423)
8th - 11 5th 3rd 3rd
11 Edmonton Bmx AB Alexandre MIRANDA
(CAN20070227)
8th - 12 4th 6th 2nd
15 LETHBRIDGE BMX AB Owen MABIE - - 14 3rd 5th 6th
O5 Okotoks Bmx AB Cole WILLCOTT
(CAN20070301)
- - 15 6th 4th 5th
1 COCHRANE BMX AB Xander HAMEL
(CAN20071006)
- - 15 5th 5th 5th
707 Airdrie Bmx AB Rowan WASYLUCHA
(CAN20070707)
- - 15 4th 6th 5th
2 Lethbridge Bmx AB Seth HARDING
(CAN20071003)
- - 16 7th 4th 5th
501 Okotoks Bmx AB Brittan PEEL
(CAN20070501)
- - 17 6th 5th 6th
9 MEDICINE HAT BMX AB Jacob JOHNSTON
(CAN20070822)
- - 18 6th 6th 6th
10 AIRDRIE BMX AB Paxton TUDOR
(CAN20070608)
- - 18 6th 6th 6th
327 Cochrane Bmx AB Keelan SCHIMPF
(CAN20070327)
- - 19 5th 7th 7th

9 Expert Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Red Deer Bmx AB Blake SHEPHERD-COLBERG
(CAN20070716)
Cornerstone Excavating
1st - 4 1st 2nd 1st
N4 Calgary Bmx AB Ryan CHIRZYNSKI
(CAN20070816)
2nd - 4 1st 1st 2nd
AB3 Red Deer Bmx AB Matthew MCLEAN
(CAN20070723)
3rd - 11 4th 5th 2nd
N7 Stony Plain Bmx AB Jack COOMBS
(CAN20070626)
Gridline Technical Surveys
4th - 10 2nd 4th 4th
N 3 Lethbridge Bmx AB Bogart FERGUSON
(CAN20070110)
Racer Army Elite
5th - 10 3rd 3rd 4th
AB4 Red Deer Bmx AB Royce REDBEAR
(CAN20070429)
6th - 11 3rd 5th 3rd
N2 Edmonton Bmx AB Oscar TWELLS
(CAN20070507)
Crupi Team Green Canada
7th - 10 5th 2nd 3rd
403 Airdrie Bmx AB Nico DIAZ
(CAN20070403)
8th - 4 2nd 1st 1st
01 CALGARY BMX AB Byron ZURBRIGGEN
(CAN20070626)
- 13 5th 3rd 5th
AB6 Edmonton Bmx AB Lachlan BRENNER
(CAN20070616)
- 13 4th 4th 5th

10 Novice Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
5 Okotoks Bmx AB Lukas SHANK
(CAN20061125)
1 5 3rd 1st 1st
411 Okotoks Bmx AB Colin FISHER
(CAN20060411)
2 6 1st 2nd 3rd
105 Red Deer Bmx AB Lukas FONTAINE
(CAN20061105)
3 11 6th 3rd 2nd
614 Okotoks Bmx AB Jordan CHIBRY
(CAN20060614)
4 12 2nd 5th 5th
7 AIRDRIE BMX AB Jayden MAFFENBEIER
(CAN20060501)
5 15 4th 7th 4th
8 RED DEER BMX AB Toby MEINDERS
(CAN20060720)
6 16 5th 4th 7th
813 Red Deer Bmx AB Marco Antonio CERICOS
(CAN20060813)
Velox contracting
7 20 DNF:8 6th 6th
418 Airdrie Bmx AB Tristan WHITE
(CAN20060418)
8 24 DNF:8 8th 8th

10 Intermediate Male (16 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N6 Calgary Bmx AB Brayden DYCK
(CAN20060523)
1st - 3 1st 1st 1st
405 Calgary Bmx AB David MEYNIN
(CAN20060405)
2nd - 4 1st 1st 2nd
14 Okotoks Bmx AB Easton MCALISTER
(CAN20061209)
Crew Racing
3rd - 9 3rd 2nd 4th
15 Medicine Hat Bmx AB Ryder COOKE
(CAN20060915)
4th - 7 2nd 3rd 2nd
9 RED DEER BMX AB Cameron MCLEOD
(CAN20061221)
5th - 10 5th 4th 1st
8 RED DEER BMX AB Bishop LAPORTE
(CAN20060328)
GHP
6th - 7 2nd 2nd 3rd
3 RED DEER BMX AB Jacob VELETI
(CAN20060926)
7th - 13 4th 4th 5th
619 AIRDRIE BMX AB Benet MCKEE
(CAN20060619)
Form Worx
8th - 11 5th 3rd 3rd
10 Red Deer Bmx AB Taylor BOLL
(CAN20060409)
- 17 6th 5th 6th
12 Red Deer Bmx AB Maurice REDBEAR
(CAN20060305)
- 18 7th 6th 5th
501 Edmonton Bmx AB Brennen ODDY
(CAN20060501)
- 18 4th 7th 7th
6 Airdrie Bmx AB Chase REVES
(CAN20061016)
- 19 8th 5th 6th
11 STONY PLAIN BMX AB Braedan OLIVER
(CAN20061004)
- 19 3rd 8th 8th
6X RED DEER BMX AB Austin MCLEOD
(CAN20061221)
- 20 DNF:8 8th 4th
13 Edmonton Bmx AB Jaxon SPENCE
(CAN20060207)
- 20 6th 7th 7th
5 Red Deer Bmx AB Graeson ABEL
(CAN20060204)
TEAM GHP
- 21 7th 6th 8th

10 Expert Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Calgary Bmx AB Oliver JACKSON
(CAN20061120)
1st - 3 1st 1st 1st
N2 Stony Plain Bmx AB Logan WEBB
(CAN20060403)
Phoenix Roofing
2nd - 5 2nd 2nd 1st
N5 COCHRANE BMX AB Caleb GRAHAM
(CAN20060325)
Mountain Toys
3rd - 6 2nd 2nd 2nd
4 EDMONTON BMX AB Marc STREADWICK
(CAN20060420)
"Velocity"
4th - 6 3rd 1st 2nd
AB5 Medicine Hat Bmx AB Kaige RUDICHUK
(CAN20060529)
5th - 12 5th 3rd 4th
5 Red Deer Bmx AB Shayne HALL
(CAN20060810)
GHP BMX
6th - 12 4th 5th 3rd
N8 Cochrane Bmx AB Sam SCOTT
(CAN20060213)
Bike Bros
7th - 11 4th 4th 3rd
1 COCHRANE BMX AB Brock FOSTER
(CAN20060103)
8th - 9 1st 3rd 5th
AB4 STONY PLAIN BMX AB Gabriel VANOENE
(CAN20060506)
- 12 3rd 5th 4th
AB7 ST. ALBERT BMX AB Connor PLEICH
(CAN20060111)
- 14 5th 4th 5th

11 Novice Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
223 Red Deer Bmx AB Sam HOLLMAN
(CAN20051223)
1 4 1st 1st 2nd
130 OKOTOKS BMX AB William SOMMERS 2 7 4th 2nd 1st
7 Edmonton Bmx AB Tate BAILLIE
(CAN20050930)
Tiger Electric Ltd
3 9 3rd 3rd 3rd
109 Red Deer Bmx AB Braiden VILLENEUVE
(CAN20051109)
4 10 2nd 4th 4th
121 Medicine Hat Bmx AB Codie UITVLUGT
(CAN20051214)
5 15 5th 5th 5th
12 Cochrane Bmx AB Konar SIMPSON
(CAN20050619)
6 19 7th 6th 6th
10 Calgary Bmx AB Devan FRASER
(CAN20051127)
Racer Army and Racer Concepts
7 20 6th 7th 7th

11 Intermediate Male (21 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
17 Cochrane Bmx AB Riley CAREY
(CAN20050606)
1st 1st - 3 1st 1st 1st
15 Cochrane Bmx AB Luke CHRISTENSEN
(CAN20051213)
2nd 1st - 3 1st 1st 1st
520 Airdrie Bmx AB Alexander FRANCOIS
(CAN20050520)
3rd 3rd - 8 1st 3rd 4th
2X LETHBRIDGE BMX AB Hesston BATES
(CAN20050602)
"Country Landscaping"
4th 2nd - 6 3rd 1st 2nd
06 MEDICINE HAT BMX AB Landon ANDRES
(CAN20050208)
"Erbs Const./Travel Center Petro"
5th 2nd - 5 2nd 2nd 1st
708 COCHRANE BMX AB Kohen SCHUMLICK
(CAN20050708)
6th 3rd - 10 3rd 4th 3rd
13 Medicine Hat Bmx AB Noah SEHN
(CAN20051228)
7th 4th - 11 5th 3rd 3rd
4X CALGARY BMX AB Mcintyre WILLOUGHBY
(CAN20050420)
8th 4th - 9 1st 5th 3rd
2 AIRDRIE BMX AB Carter STATHAM
(CAN20050225)
"Fabsol Canada"
5th - 8 2nd 3rd 3rd
10 AIRDRIE BMX AB Isaac BABER
(CAN20051017)
Kid Dynamite
5th - 9 5th 2nd 2nd
7 RED DEER BMX AB Grady MCLEOD
(CAN20050824)
6th - 7 4th 1st 2nd
029 LETHBRIDGE BMX AB Devin VANDERVEEN
(CAN20051029)
6th - 12 3rd 5th 4th
11 Edmonton Bmx AB Blake LAMARCHE
(CAN20051011)
7th - 11 4th 3rd 4th
6 Calgary Bmx AB Karsten CHIRZYNSKI
(CAN20050528)
7th - 11 4th 2nd 5th
8 Club Unknown ? Keanu RED BEAR 8th - 6 2nd 2nd 2nd
721 Red Deer Bmx AB Charlie NELSON
(CAN20050721)
8th - 11 2nd 4th 5th
16 Club Unknown ? Cole FISCHER - - 13 6th 6th 1st
3 EDMONTON BMX AB Cameron PRIDDLE
(CAN20051213)
- - 13 5th 4th 4th
104 Okotoks Bmx AB Justin ANDRES
(CAN20051104)
Crew Racing Okotoks
- - 13 3rd 4th 6th
05 OKOTOKS BMX AB Garret COMMANDEUR
(CAN20050713)
- - 14 4th 5th 5th
4 Cochrane Bmx AB Colby CARDWELL
(CAN20050829)
- - 15 5th 5th 5th

11 Expert Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 RED DEER BMX AB Ryan RAYMONT
(CAN20050611)
1st - 3 1st 1st 1st
N3 RED DEER BMX AB Carson KOWASKI
(CAN20050103)
"GHP"
2nd - 3 1st 1st 1st
N5 CALGARY BMX AB Tristan STOREY
(CAN20050108)
GHP
3rd - 6 2nd 2nd 2nd
8 Airdrie Bmx AB Atley CARSON
(CAN20050408)
Kid Dynamite Apparel
4th - 11 4th 4th 3rd
5 Okotoks Bmx AB Kaiden CLEROUX
(CAN20050612)
Team crew racing solutions
5th - 7 2nd 2nd 3rd
9 OKOTOKS BMX AB Pacey BOONE 6th - 10 3rd 3rd 4th
N8 Red Deer Bmx AB Nickolas NUGENT
(CAN20050525)
7th - 8 3rd 3rd 2nd
4 Red Deer Bmx AB Joron DYOK
(CAN20050530)
- 13 DNF:4 5th 4th
AB8 Okotoks Bmx AB Teagan SLAPMAN
(CAN20050301)
- 14 5th 4th 5th

12 Novice Male (13 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
804 Airdrie Bmx AB Reilly MCNAMARA
(CAN20040804)
United Cycle
1st - 3 1st 1st 1st
530 AIRDRIE BMX AB Ryder MCKEE
(CAN20040530)
Form Worx
2nd - 4 2nd 1st 1st
5 St. Albert Bmx AB James PETRIE
(CAN20040624)
Solo Equipment Joe's Bikes
3rd - 8 2nd 3rd 3rd
2 Edmonton Bmx AB Kaydan SPENCE
(CAN20040409)
4th - 6 1st 3rd 2nd
519 GLOBE BMX RACEWAY SK Kaine FOSTER
"FXR"
5th - 8 3rd 2nd 3rd
7 Airdrie Bmx AB Creston HENDERSON
(CAN20040522)
6th - 10 4th 2nd 4th
221 Calgary Bmx AB Max CHALLONER
(CAN20040221)
7th - 9 3rd 4th 2nd
609 Calgary Bmx AB Nikolai MEYNIN
(CAN20040609)
8th - 15 5th 6th 4th
824 GLOBE BMX RACEWAY SK Jared ADAM
FXR
- 15 5th 4th 6th
104 AIRDRIE BMX AB Levi COOPER
(CAN20040104)
- 16 6th 5th 5th
9 Airdrie Bmx AB Wyatt ADRIAN
(CAN20041214)
- 16 4th 7th 5th
913 Lethbridge Bmx AB Cosimo JOY
(CAN20040913)
- 18 7th 5th 6th
112 Okotoks Bmx AB Aidan NYBOE
(CAN20040112)
- 19 6th 6th 7th

12 Intermediate Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
828 Okotoks Bmx AB Carter SZIVA
(CAN20040828)
1st - 4 2nd 1st 1st
1 Cochrane Bmx AB Reid HUFF
(CAN20040805)
2nd - 9 3rd 1st 5th
11 Edmonton Bmx AB Aiden DUMONCEAUX
(CAN20040318)
3rd - 8 1st 2nd 5th
9 Calgary Bmx AB Owen FRANK
(CAN20040806)
4th - 8 2nd 4th 2nd
10 CALGARY BMX AB Riley KIMMITT
(CAN20041118)
5th - 11 4th 4th 3rd
6 RED DEER BMX AB Reginald ROOKS
(CAN20040412)
6th - 10 3rd 3rd 4th
3X EDMONTON BMX AB Owen DUBBELDAM 7th - 9 4th 3rd 2nd
4 OKOTOKS BMX AB Jaron DEERING
(CAN20040805)
8th - 4 1st 2nd 1st
8 LETHBRIDGE BMX AB Eric KITT
(CAN20040120)
- 14 5th 6th 3rd
3 Edmonton Bmx AB Jaxon FRENCH
(CAN20040807)
- 15 6th 5th 4th
12 Airdrie Bmx AB Liam HARRISON
(CAN20041106)
- 16 5th 5th 6th

12 Expert Male (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Calgary Bmx AB Max GANAKOVSKY
(CAN20040124)
1st - 9 1st 1st 7th
N5 Calgary Bmx AB Dylan TREMEL
(CAN20040813)
Crupi
2nd - 4 1st 2nd 1st
N3 Stony Plain Bmx AB Sebastian WEBB
(CAN20040308)
Phoenix Roofing
3rd - 5 2nd 1st 2nd
10 CALGARY BMX AB Wout REHORST
(CAN20040407)
4th - 7 2nd 2nd 3rd
6 Edmonton Bmx AB Caleb JONES
(CAN20041230)
Crupi Canada Alberta Devo Team
5th - 9 3rd 5th 1st
AB 8 Edmonton Bmx AB Benjamin FERGUSON
(CAN20040614)
6th - 10 4th 3rd 3rd
AB7 EDMONTON BMX AB Tristin PASITNEY
(CAN20040515)
7th - 12 4th 3rd 5th
8 Red Deer Bmx AB John SANSOM
(CAN20041122)
8th - 13 5th 6th 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Josh OGILVIE
(CAN20040628)
Velocity cycling club
- 13 5th 4th 4th
AB4 St. Albert Bmx AB Riley ROBERTSON
(CAN20040507)
- 13 3rd 4th 6th
7 Red Deer Bmx AB Noah BOYKO
(CAN20041014)
Daylight Bicycle Co.
- 15 6th 5th 4th
7X MEDICINE HAT BMX AB Isaiah SEHN
(CAN20040518)
- 18 7th 6th 5th
1 Stony Plain Bmx AB Frank DOERR
(CAN20040204)
- 19 6th 7th 6th
9 Lethbridge Bmx AB Troy WILLIAMS
(CAN20040501)
DWs Sammiches or Chikin
- 21 7th 7th 7th

13 Intermediate Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
9 Okotoks Bmx AB Mason CLEROUX
(CAN20030521)
Team crew racing solutions
1st - 3 1st 1st 1st
7 Airdrie Bmx AB Caleb HASSELBERG
(CAN20030516)
2nd - 5 2nd 1st 2nd
6 St. Albert Bmx AB Owen FEDYNIAK
(CAN20030724)
Joe's Bikes and Otjer Delights and So Parts
3rd - 4 1st 2nd 1st
3 EDMONTON BMX AB Zachary HOGAN
(CAN20030606)
4th - 8 3rd 2nd 3rd
013 COCHRANE BMX AB Ayden SCHUMLICK
(CAN20031013)
5th - 9 2nd 3rd 4th
12 Edmonton Bmx AB Trey DRAKE
(CAN20030919)
6th - 8 3rd 3rd 2nd
13 EDMONTON BMX AB Damien STREADWICK
(CAN20031127)
"Velocity"
7th - 11 4th 4th 3rd
1 EDMONTON BMX AB Gavin OTSUJI
(CAN20031205)
"Getus Communications"
CR - 14 5th 5th 4th
8 Red Deer Bmx AB Ethan HOLTZ
(CAN20030207)
- 14 5th 4th 5th
10 Airdrie Bmx AB Brady ESAU
(CAN20030812)
Parasport Science
- 14 4th 5th 5th

13 Expert Male (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 Airdrie Bmx AB Liam MULLETT
(CAN20031102)
AB Devo Team
1st - 3 1st 1st 1st
AB2 Club Unknown ? Ty RED BEAR 2nd - 6 1st 3rd 2nd
5 EDMONTON BMX AB Kaileb TORRIE
(CAN20030607)
"Velocity"
3rd - 5 2nd 2nd 1st
N3 LETHBRIDGE BMX AB Joshua DUBLANKO
(CAN20030909)
4th - 6 3rd 1st 2nd
AB5 Okotoks Bmx AB Rylan SLAPMAN
(CAN20030213)
5th - 9 2nd 4th 3rd
2 Red Deer Bmx AB Deacyn PARK
(CAN20030317)
TEAM GHP
6th - 11 4th 2nd 5th
AB8 AIRDRIE BMX AB Nicholas MOODOO
(CAN20031123)
"Team Albrerta/DEVO"
7th - 11 3rd 4th 4th
102 EDMONTON BMX AB Kade BYRNE
(CAN20031102)
8th - 12 6th 3rd 3rd
AB6 CALGARY BMX AB Matthew PRIMEAU
(CAN20030206)
"Supercamp Team"
- 14 5th 5th 4th
AB3 STONY PLAIN BMX AB Zackery (BLAIR) WORBECK
(CAN20031013)
Velocity
- 14 4th 5th 5th
504 RED DEER BMX AB Christopher YOUNG
(CAN20030504)
- 18 6th 6th 6th
AB7 Airdrie Bmx AB Nicholas NORTHWOOD
(CAN20030402)
- 19 7th 6th 6th
7 Airdrie Bmx AB Tyler SMITH
(CAN20030503)
Kid Dynamite Alberta
- 19 5th 7th 7th
117 RED DEER BMX AB Roy MEINDERS
(CAN20031117)
- 21 7th 7th 7th

14 Novice Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 ST. ALBERT BMX AB Jacob KRILL
(CAN20020129)
1 3 1st 1st 1st
010 EDMONTON BMX AB Logan STARLING (13NM)
(CAN20031010)
2 6 2nd 2nd 2nd
119 STONY PLAIN BMX AB Campbell MALCOLM (13NM)
(CAN20031119)
3 9 3rd 3rd 3rd

14 Intermediate Male (12 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3 Airdrie Bmx AB Sidney ENGLOT
(CAN20021218)
1st - 3 1st 1st 1st
5 Red Deer Bmx AB Zachary REPP
(CAN20020518)
2nd - 5 2nd 2nd 1st
7 St. Albert Bmx AB Adam MATTICE
(CAN20021219)
3rd - 6 1st 3rd 2nd
9 OKOTOKS BMX AB Ryan MYSEK
(CAN20020406)
4th - 12 4th 4th 4th
SK1 GLOBE BMX RACEWAY SK Deklan VELTKAMP
FXR
5th - 7 3rd 1st 3rd
123 Calgary Bmx AB Josh UKRAINETZ
(CAN20020123)
6th - 9 3rd 3rd 3rd
509 AIRDRIE BMX AB Allan PLUNKETT
(CAN20020509)
7th - 11 2nd 4th 5th
124 Edmonton Bmx AB Austin HALLGREN
(CAN20020124)
8th - 9 5th 2nd 2nd
112 Okotoks Bmx AB Quinn HALVORSEN
(CAN20020112)
- 13 4th 5th 4th
419 STONY PLAIN BMX AB Adam MAHON
(CAN20020419)
- 16 DNF:6 5th 5th
111 Edmonton Bmx AB Cameron TOLE
(CAN20020111)
- 17 5th 6th 6th
220 AIRDRIE BMX AB Eli DUECKMAN
(CAN20020220)
- 18 6th 6th 6th

14 Expert Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Stony Plain Bmx AB Conner OLIVER
(CAN20020327)
"Team Alberta"
1st - 4 1st 2nd 1st
N4X CALGARY BMX AB Nicholas BERARDUCCI
(CAN20021116)
2nd - 3 1st 1st 1st
AB3 Lethbridge Bmx AB Lucas SCHMIDTLER
(CAN20020222)
Avent Bombshell
3rd - 7 2nd 3rd 2nd
AB4 Edmonton Bmx AB Zachary NEUFELD
(CAN20020220)
Team Alberta
4th - 7 4th 1st 2nd
AB6 Airdrie Bmx AB Kaileb DOWSON
(CAN20021116)
United Cycle
5th - 8 2nd 3rd 3rd
AB2 Calgary Bmx AB Benjamin BESSEL
(CAN20020210)
VULTURE ENERGY LTD.
6th - 10 3rd 4th 3rd
AB5 EDMONTON BMX AB Benjamin STREADWICK
(CAN20020123)
"Velocity"
7th - 9 3rd 2nd 4th
AB7 EDMONTON BMX AB Nathanial OTSUJI
(CAN20020221)
"Getus Communications"
8th - 13 4th 5th 4th
6 St. Albert Bmx AB Matthew MCMURDO
(CAN20020807)
- 15 6th 4th 5th
04 OKOTOKS BMX AB Darren COMMANDEUR
(CAN20020619)
- 15 5th 5th 5th
7 Edmonton Bmx AB Taryk JANKE
(CAN20020726)
Crupi Team Green Canada
- 17 5th 6th 6th

15 Intermediate Male (8 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
812 Medicine Hat Bmx AB Derek BAYRACK (15NM)
(CAN20010812)
1 7 2nd 2nd 3rd
2X COCHRANE BMX AB Joel HUFF
(CAN20010126)
2 8 3rd 4th 1st
1 Airdrie Bmx AB Jack ZRUNA
(CAN20010826)
B and P Cycle
3 9 4th 3rd 2nd
2 OKOTOKS BMX AB Jordan ROCHELEAU
(CAN20010505)
4 9 1st 1st 7th
3 CALGARY BMX AB Ethan FREEMAN
(CAN20011020)
FXR Racing
5 16 7th 5th 4th
4 OKOTOKS BMX AB Caleb BOONE 6 17 6th 6th 5th
5 Calgary Bmx AB Tatum PARKER
(CAN20010703)
7 20 5th 7th 8th
423 Red Deer Bmx AB William ROOKS (15NM)
(CAN20010423)
8 22 8th 8th 6th

15 Expert Male (11 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Ryan MARACLE
(CAN20010225)
"Crupi"
1st - 3 1st 1st 1st
N6 Stony Plain Bmx AB Jared HILDEBRANDT
(CAN20010507)
2nd - 4 2nd 1st 1st
N5 ST. ALBERT BMX AB Connor WENSEL
(CAN20011018)
"Supercamp/Team Alberta"
3rd - 11 5th 2nd 4th
AB3 Calgary Bmx AB Adam HOSIE
(CAN20010123)
Team Alberta
4th - 10 1st 5th 4th
712 Calgary Bmx AB Brendan VANDERKUIP
(CAN20010712)
5th - 11 3rd 5th 3rd
7 STONY PLAIN BMX AB Damien WILDING
(CAN20010531)
"Straight up erectors"
6th - 10 4th 4th 2nd
AB8 Okotoks Bmx AB Wyatt ANDRES
(CAN20010522)
Crew Racing Okotoks
7th - 10 4th 3rd 3rd
5 Airdrie Bmx AB Brycen ANDREWS
(CAN20010106)
8th - 7 3rd 2nd 2nd
AB7 Calgary Bmx AB Matteo BREGLIANO
(CAN20011122)
Elizabeth Street Pet Hospital
- 13 5th 3rd 5th
AB5 Cochrane Bmx AB Connor MURPHY
(CAN20010707)
- 13 2nd 6th 5th
12 Okotoks Bmx AB Kieran SLAPMAN
(CAN20010822)
- 16 6th 4th 6th

16 Expert Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 AIRDRIE BMX AB Lukas BECKER
"B&P/Team Alberta"
1 4 1st 1st 2nd
N4 Airdrie Bmx AB Zachary CROFT
(CAN20000315)
2 5 2nd 2nd 1st
AB4 RED DEER BMX AB Jack SNAPE
(CAN20001220)
3 9 3rd 3rd 3rd
AB6 EDMONTON BMX AB Chase BAINARD-BEGIN
(CAN20000113)
Velocity
4 12 4th 4th 4th
703 Red Deer Bmx AB Regan HURLEY (16IM)
(CAN20000703)
5 17 5th 5th CR:7

17 to 24 Expert Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Red Deer Bmx AB Cody PRATT
(CAN19980410)
1 3 1st 1st 1st
AB1 EDMONTON BMX AB Brian JOHNSON
(CAN19970630)
2 9 4th 3rd 2nd
N6 Medicine Hat Bmx AB Lance TESSIER
(CAN19970703)
"Ironhorse/Berts Rentals"
3 10 3rd 4th 3rd
N2 Okotoks Bmx AB Colton KROON
(CAN19990808)
high country electric
4 10 2nd 2nd 6th
208 EDMONTON BMX AB Cole NEILL (24IM)
(CAN19990208)
5 14 5th 5th 4th
AB8 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY
(CAN19940804)
6 17 6th 6th 5th

30 to 39 Novice Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
728 Lethbridge Bmx AB Richard PETRIK
(CAN19780728)
1 3 1st 1st 1st
2 Cochrane Bmx AB Tyler SEMMENS
(CAN19771022)
2 6 2nd 2nd 2nd
N4 Medicine Hat Bmx AB Stephen LOW (29NM)
(CAN19910204)
"Erbs Const./Travel Center Petro"
3 10 3rd 3rd 4th
AB4 Medicine Hat Bmx AB Andrew MOTZ
(CAN19810906)
4 12 5th 4th 3rd
617 Edmonton Bmx AB Ryan SCHMIDT
(CAN19840617)
5 14 4th 5th 5th
7 Edmonton Bmx AB Cory ZAKOWSKY
(CAN19790113)
6 18 6th 6th 6th
5 Cochrane Bmx AB Brad CHRISTENSEN
(CAN19770805)
7 21 7th 7th 7th

30 to 39 Expert Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 INDEPENDENT CAN Damian BISSETT
(CAN19850517)
1st - 4 2nd 1st 1st
N7 RED DEER BMX AB Lyndon RUSH
(CAN19801124)
2nd - 5 1st 2nd 2nd
N8 Okotoks Bmx AB Christopher NAKAMURA
(CAN19860529)
Crew Racing Solutions
3rd - 6 1st 1st 4th
N2X AIRDRIE BMX AB Jordan ABRAHAMSON (29XM)
(CAN19890317)
"Troy Lee/Meybo"
4th - 8 3rd 2nd 3rd
910 Medicine Hat Bmx AB Justin DOEHRING
(CAN19860910)
5th - 6 2nd 3rd 1st
104 Red Deer Bmx AB Trevor HANSEN
(CAN19820104)
6th - 9 4th 3rd 2nd
113 Red Deer Bmx AB Stacy HANSEN
(CAN19851113)
7th - 12 3rd 4th 5th
3 Red Deer Bmx AB Christopher NUGENT
(CAN19780105)
8th - 11 4th 4th 3rd
806 AIRDRIE BMX AB Christopher SAILER
(CAN19860806)
- 14 5th 5th 4th
AB5 Edmonton Bmx AB Adam KNIGHT
(CAN19850823)
Velocity cycle
- 15 5th 5th 5th

40+ Novice Male (9 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB7 Cochrane Bmx AB Doug MURPHY
(CAN19760729)
1st - 3 1st 1st 1st
929 Lethbridge Bmx AB Bryan DONALD
(CAN19710929)
Anvil Digital
2nd - 5 2nd 2nd 1st
9 Okotoks Bmx AB Casey SHANK
(CAN19750114)
3rd - 8 3rd 2nd 3rd
4 Calgary Bmx AB Bruno STAPPERS
(CAN19700125)
4th - 10 2nd 5th 3rd
209 Airdrie Bmx AB Michael DOWSON
(CAN19761209)
5th - 9 4th 3rd 2nd
504 COCHRANE BMX AB Adam ROSS
(CAN19760504)
6th - 11 4th 3rd 4th
211 Okotoks Bmx AB Devin ST. DENNIS
(CAN19740211)
Crew Racing Solutions
7th - 4 1st 1st 2nd
7 Calgary Bmx AB Darcy FRANK
(CAN19680714)
- 11 3rd 4th 4th
705 Calgary Bmx AB James VANDERKUIP
(CAN19690705)
- 14 5th 4th 5th

40+ Expert Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 Independent CAN Shawn LEE
(CAN19740411)
Daylight Racing
1 3 1st 1st 1st
AB2 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
(CAN19661130)
"DW's Delux Sammiches OR Chikin"
2 6 2nd 2nd 2nd
AB8 Airdrie Bmx AB Jon OCHITWA
(CAN19730807)
Yess Devo Team
3 9 3rd 3rd 3rd
AB5 Lethbridge Bmx AB Chris FERGUSON
(CAN19710703)
Ghp Canada
4 13 4th 4th 5th
AB4 Cochrane Bmx AB Brian OTTERSON
(CAN19660926)
5 14 5th 5th 4th
AB3 CALGARY BMX AB Calvin KIMMITT
(CAN19751011)
6 18 6th 6th 6th

Cruiser 9 and Under Male (5 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 AIRDRIE BMX AB Abygale REEVE (10-12FC)
(CAN20051007)
AB Devo
1 3 1st 1st 1st
N5 Edmonton Bmx AB Delaney JONES (10-12FC)
(CAN20041230)
Crupi Canada Alberta Devo Team
2 6 2nd 2nd 2nd
AB2 Edmonton Bmx AB Oscar TWELLS
(CAN20070507)
Crupi Team Green Canada
3 10 4th 3rd 3rd
AB3 Edmonton Bmx AB Nolan REILING
(CAN20080522)
Crupi Canada Rebel Run BMX
4 11 3rd 4th 4th
821 Red Deer Bmx AB Xander HURTEAU
(CAN20090821)
5 15 5th 5th 5th

Cruiser 10 to 12 Male (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Red Deer Bmx AB Nickolas NUGENT
(CAN20050525)
1 5 1st 3rd 1st
N3 Edmonton Bmx AB Caleb JONES
(CAN20041230)
Crupi Canada Alberta Devo Team
2 5 2nd 1st 2nd
N6 Red Deer Bmx AB Noah BOYKO
(CAN20041014)
Daylight Bicycle Co.
3 10 3rd 2nd 5th
AB3 Red Deer Bmx AB John SANSOM
(CAN20041122)
4 11 4th 4th 3rd
AB1 Red Deer Bmx AB Shayne HALL
(CAN20060810)
GHP BMX
5 15 5th 6th 4th
501 Lethbridge Bmx AB Troy WILLIAMS
(CAN20040501)
DWs Sammiches or Chikin
6 17 6th 5th 6th

Cruiser 13 and 14 Male (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 Edmonton Bmx AB Zachary NEUFELD
(CAN20020220)
Team Alberta
1 3 1st 1st 1st
N4 EDMONTON BMX AB Benjamin STREADWICK
(CAN20020123)
"Velocity"
2 6 2nd 2nd 2nd
N7 Edmonton Bmx AB Taryk JANKE
(CAN20020726)
Crupi Team Green Canada
3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser 30 to 39 Male (7 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 MEDICINE HAT BMX AB Nick GAUTHIER
(CAN19800712)
GHP
1 3 1st 1st 1st
N3 Lethbridge Bmx AB Richard PETRIK
(CAN19780728)
2 8 2nd 3rd 3rd
N4 STONY PLAIN BMX AB Matthew VANOENE
(CAN19790625)
3 11 7th 2nd 2nd
N3X MEDICINE HAT BMX AB Dion-Jay BAYRACK
(CAN19820403)
4 11 3rd 4th 4th
503 EDMONTON BMX AB Sebastian NEILL (17-29MC)
(CAN19960503)
5 14 4th 5th 5th
N4X EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT
(CAN19850823)
Velocity cycle
6 17 5th 6th 6th
105 AIRDRIE BMX AB Michael COLBY
(CAN19801105)
7 20 6th 7th 7th

Cruiser 40+ Male (14 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 Independent CAN Shawn LEE
(CAN19740411)
Daylight Racing
1st - 3 1st 1st 1st
N2 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
(CAN19661130)
"DW's Delux Sammiches OR Chikin"
2nd - 6 1st 2nd 3rd
N5 EDMONTON BMX AB Bradley STREADWICK
(CAN19750713)
3rd - 4 2nd 1st 1st
N 3 Lethbridge Bmx AB Chris FERGUSON
(CAN19710703)
Ghp Canada
4th - 7 3rd 2nd 2nd
414 Red Deer Bmx AB Greg NELSON
(CAN19740414)
5th - 10 2nd 6th 2nd
N4 Cochrane Bmx AB Brian OTTERSON
(CAN19660926)
6th - 10 3rd 3rd 4th
722 Elizabeth St. Pet Hospital Cc ? Marco BREGLIANO
(CAN19720722)
7th - 12 5th 4th 3rd
419 Medicine Hat Bmx AB Josh SEHN
(CAN19740419)
8th - 11 4th 3rd 4th
10 Okotoks Bmx AB Casey SHANK
(CAN19750114)
- 15 4th 6th 5th
429 Red Deer Bmx AB David HOHN
(CAN19760429)
- 16 5th 5th 6th
AB8 CALGARY BMX AB Calvin KIMMITT
(CAN19751011)
- 17 6th 4th 7th
AB7 Red Deer Bmx AB Daniel DYOK
(CAN19690909)
- 19 CR:9 5th 5th
11 INDEPENDENT CAN Brad WILSON
(CAN19730328)
- 20 7th 7th 6th
O29 Stony Plain Bmx AB Michael CHALMERS
(CAN19761029)
- 20 6th 7th 7th

Cruiser 13 and 14 Female (3 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N7 Red Deer Bmx AB Lindsay HALL
(CAN20030426)
GHP BMX
1 3 1st 1st 1st
314 RED DEER BMX AB Alexia CALLAN
(CAN20030314)
"GHP"
2 7 2nd 2nd 3rd
616 RED DEER BMX AB Rory ZILKA
(CAN20030616)
"GHP"
3 8 3rd 3rd 2nd

Cruiser 40+ Female (6 Riders)
PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 Lethbridge Bmx AB Deborah WILLIAMS
(CAN19720130)
GHP Canada, DWs Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
N1X AIRDRIE BMX AB Rhonda GRENIER (30-39FC)
(CAN19790326)
2 6 2nd 2nd 2nd
2 Calgary Bmx AB Erin FRANK
(CAN19750526)
3 9 3rd 3rd 3rd
N3 Okotoks Bmx AB Tara SZIVA
(CAN19760823)
4 12 4th 4th 4th
N2 Lethbridge Bmx AB Tasha ENNS
(CAN19700708)
5 15 5th 5th 5th
731 LETHBRIDGE BMX AB Karmyn BATES (30-39FC)
(CAN19830731)
"Country Landscaping"
6 18 6th 6th 6th

Jr. Devo Male (10 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Ryan MARACLE
(CAN20010225)
"Crupi"
1st - 5 1st 2nd 2nd
AB1 AIRDRIE BMX AB Lukas BECKER
"B&P/Team Alberta"
2nd - 3 1st 1st 1st
N4 Airdrie Bmx AB Zachary CROFT
(CAN20000315)
3rd - 4 2nd 1st 1st
N3 Stony Plain Bmx AB Conner OLIVER
(CAN20020327)
"Team Alberta"
4th - 6 2nd 2nd 2nd
N4X CALGARY BMX AB Nicholas BERARDUCCI
(CAN20021116)
5th - 9 3rd 3rd 3rd
N6 Stony Plain Bmx AB Jared HILDEBRANDT
(CAN20010507)
6th - 9 3rd 3rd 3rd
AB3 Calgary Bmx AB Adam HOSIE
(CAN20010123)
Team Alberta
7th - 12 4th 4th 4th
5 Airdrie Bmx AB Brycen ANDREWS
(CAN20010106)
8th - 12 4th 4th 4th
712 Calgary Bmx AB Brendan VANDERKUIP
(CAN20010712)
- 15 5th 5th 5th
N5 ST. ALBERT BMX AB Connor WENSEL
(CAN20011018)
"Supercamp/Team Alberta"
- 15 5th 5th 5th

Jr. Devo Female (4 Riders)
PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 St. Albert Bmx AB Avriana HEBERT
(CAN20000229)
1st - 3 1st 1st 1st
N4 Red Deer Bmx AB Molly SIMPSON
(CAN20021211)
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
N3X CALGARY BMX AB Kelly Ann HEUGHAN
(CAN20000118)
3rd - 9 3rd 3rd 3rd
N3 Calgary Bmx AB Jordan KNAPPE
(CAN20010219)
"Team Alberta"
- 12 4th 4th 4th

Top of Report